ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΕΛΙΔΑ "ΙΣΤΟΡΙΑ" ΠΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΑ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ SITE.ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ!!!

Τετάρτη, 1 Οκτωβρίου 2014

Αναβάλλονται οι αγώνες της 1/10/2014. Δε θα διεξαχθούν οι αγώνες 4 & 5/10/2014



ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΣΜ:

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι ύστερα από την υπ’ αριθμό 30997 / 29/09/2014 απόφαση του Υφυπουργού Πολιτισμού και Αθλητισμού, Ιωάννη Ανδριανού:
«Αναβάλλουμε τους επίσημους αθλητικούς αγώνες των ομαδικών αθλημάτων όλων των εθνικών και τοπικών διοργανώσεων, όλων των ηλικιακών κατηγοριών που επρόκειτο να διεξαχθούν κατά το διάστημα από 1/10 –- 6/10/2014. Η νέα ημερομηνία διεξαγωγής των ως άνω αγώνων θα καθοριστεί σύμφωνα με το νόμο από τις Διοργανώτριες Αρχές», για το θάνατο του Κώστα Κατσούλη μετά τον τραυματισμό του σε επεισόδια που έλαβαν μέρος στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού Κρήτης στις 14/09/2014 στον αγώνα μεταξύ των ομάδων «Ηρόδοτος» - «Εθνικός Πειραιώς», 
ΑΝΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ οι προγραμματισμένοι αγώνες που ήταν να διεξαχθούν την Τετάρτη 1 Οκτωβρίου 2014 και ΔΕΝ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΓΩΝΑΣ για το Σαββατοκύριακο 4 – 5 Οκτωβρίου 2014 στις κατηγορίες Ανδρών, Νέων, Παίδων και Προπαίδων 11 Χ 11.

Δευτέρα, 29 Σεπτεμβρίου 2014

Ο Πίνακας των σκόρερ στην Α1 (5η αγωνιστική)



Δείτε αναλυτικά τους σκόρερ στην Α1, 5η αγωνιστική.

Σκόρερ Α1 (5η αγωνιστική)
5 Γκολ
Χρ. Παπαποστόλου (ΠΑΟΝΕ)
Μακρής (Οδυσσέας Κορδελιου)
4 Γκολ
Μωυσίδης (Ηλιούπολη)
Γεροντίδης (Παύλος Μελάς)

3 Γκολ

Γουγουτσάς (ΑΟ Καρδίας)
Ξανθόπουλος (ΑΟ Καρδίας)
Ζαγναφέρης (Μακεδονικός)
Μακρής (Οδυσσέας Κορδελιου)
Σταμπουλής (Πεντάλοφος)

Τσερκέζης (ΑΠΕΛ)
Σιαντρόπουλος (Θέρμη)

2 Γκολ
Μαντζιούνης (Ομόνοια Σίνδου)
Τυροβούζης (Ομόνοια Σίνδου)
Κελεσίδης (Μακεδονικός)
Γιάννης Παπαποστόλου (Μακεδονικός)
Μπλέντι (Αγγελοχώρι)
Αποστόλου (Αγγελοχώρι)
Αραμπατζούδης (Πεντάλοφος)
Τζαφάι (Πεντάλοφος)
Ιβάνοφ (Πεντάλοφος)

Παππάς (Ένωση Συκεών)
Καρανδρέας (ΑΠΕΛ)
Βεϊδαμενίδης (ΑΠΕΛ)
Παπαναστασίου (ΑΠΕΛ)
Λυκίδης (Παύλος Μελάς)
Καζάνας (Παύλος Μελάς)
Γιουλδούρης (ΠΑΟΝΕ)
Βακουφάρης (Οδυσσέας Κορδελιού)
Φαρμάκης (Θέρμη)
1 Γκολ
Κατεμίδης (Ένωση Συκεών)
Καρατζάς (Αστέρας Ραιδεστού)
Καλιπολίτης (Αστέρας Ραιδεστού)
Οφθαλμίδης Η. (Αστέρας Ραιδεστού)
Σιούνης (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Παπαγαθωνίκου (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Κουστράβας (Μαλακοπή)
Μουρατίδης (Μαλακοπή)
Σκεντέρης (Ιάσων Αυγής)
Μαρίκος Μπ. (Ιάσων Αυγής)
Mαυραγγελίδης (Ιάσων Αυγής)
Τσιαβδάρης (Ομόνοια Σίνδου)
Παπαδόπουλος (Οδυσσέας Κορδελιού)
Μπαλάσκας (Μονόλοφος)
Κλέο (Αγγελοχώρι)
Γεροθανάσης (Αγγελοχώρι)
Κατσόγλου (Αγγελοχώρι)
Σαραγιώτης (Αγγελοχώρι)
Διακουράκης (Αγγελοχώρι)
Γιώργος Γιαννιώτης (Οδυσσέας Κορδελιού)
Kαρράς (Οδυσσέας Κορδελιού)
Καπετανόπουλος (ΑΠΕΛ)
Αθανασιάδης (ΑΠΕΛ)
Μανώλης Γιαννιώτης (Οδυσσέας Κορδελιού)
Τσουκαλίδης Σοφ. (Παύλος Μελάς)
Πλίκας (Παύλος Μελάς)
Σκόρδας (Παύλος Μελάς)
Παναγιώτη Επ. (Ομόνοια Σίνδου)
Κοκολαντωνάκης (ΠΑΟΝΕ)
Ιωαννίδης (Μακεδονικός)
Νικολόπουλος (Αχ. Τριανδρίας)
Μπογδάνος (Αχ. Τριανδρίας)
Τσαχαλίδης (Αχ. Τριανδρίας)
Συμεωνίδης (Μαλακοπή)
Καλλιάκης (Μαλακοπή)
Λαμπαδάριος (Μαλακοπή)
Νάσης (Πεντάλοφος)

Σαλαχίδης (ΑΕΠ)
Σοϊλεμεζίδης (ΑΕΠ)
Αυτογκόλ: Ελευθερίου (Οδυσσέας Κορδελιού)

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ!!!



ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 1/10/2014 ΣΤΙΣ 16:30 Μ.Μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΝ ΚΥΜΙΝΩΝ.

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2011-12 ΓΙΑ ΤΗΝ 30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΤΟΤΕ Δ' ΕΘΝΙΚΗΣ, ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1.

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΥΜΙΝΩΝ


Ο Μ.Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΤΟΣ ΙΔΡΥΣΗΣ ΤΟ 1949.ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΝ ΚΥΜΙΝΩΝ.ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Α1 ΕΠΣΜ ΣΤΗΝ ΤΟΤΕ Δ' ΕΘΝΙΚΗ, ΟΤΑΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2010-11.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2011-12, ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΤΩ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΡ 3-2 ΣΤΟ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ.

ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΥΜΙΝΩΝ:
ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΥΜΙΝΩΝ:

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:
ΚΑΙΡΟΣ:Αίθριος καιρός 
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ:25-27 °C
ΑΝΕΜΟI:1 μποφόρ
ΔΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΕΜΟΥ:ΝΔ
ΥΓΡΑΣΙΑ:23-25%

Πρόγραμμα αγώνων Τετάρτης 1 Οκτωβρίου στην Α1!!!



Δείτε το πρόγραμμα αγώνων της ΕΠΣ Μακεδονίας για την ερχόμενη Τετάρτη 1 Οκτωβρίου.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 01.10.2014
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(6η αγωνιστική)
——————————————
Παύλος Μελάς – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Γήπεδο:Σταυρούπολης – ώρα:16.30
Παρατηρητής: Οικονομίδης Αρης – Α’Βοήθ.:Πετούσης Σταμάτης

Αχιλλέας Τριανδρίας – Θερμαϊκός Θέρμης
Γήπεδο:Τριανδρίας – ώρα:16.30
Παρατηρητής:Ιγνατιάδης Θεοχάρης – Α’Βοήθ.:Γκαμπέτα Αναστασία

ΑΟ Καρδίας – Ενωση Συκεών
Γήπεδο:Καρδίας – ώρα:16.30
Παρατηρητής:Χατζηγεωργίου Αλέξανδρος – Α’Βοήθ.:Ανδρικόπουλος Γεώργιος

Μακεδονικός – Διγενής Μονολόφου
Γήπεδο:Μακεδονικού – ώρα:16.30
Παρατηρητής:Σταμάτης Αθανάσιος – Α’Βοήθ.:Μαυρόπετρος Γεώργιος

Ιάσων Αυγής – ΑΕ Πολυδενδρίου
Γήπεδο:Αυγής – ώρα:16.30
Παρατηρητής:Κόλτσος Βασίλειος – Α’Βοήθ.:Κελεσίδης Βίκτωρ

Αστέρας Ραιδεστού – ΑΠΕ Λαγκαδά
Γήπεδο:Ραιδεστού – ώρα:16.30
Παρατηρητής:Παπαδόπουλος Εμμανουήλ – Α’Βοήθ.:Καραμπούτας Γεώργιος

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – ΠΑΟΝΕ
Γήπεδο:Δημ. Πυλαίας (πλαστικό) – ώρα:16.30
Παρατηρητής:Βατσικούρας Δημήτριος – Α’Βοήθ.:Σαριδάκης Γεώργιος

Ομόνοια Σίνδου – ΓΣ Ηλιούπολης
Γήπεδο:Σίνδου – ώρα:16.30
Παρατηρητής:Γιώτης Κων/νος – Α’Βοήθ.:Γκόγκος Ιωάννης

Ολυμπιακός Κυμίνων – Δόξα Πενταλόφου
Γήπεδο:Κυμίνων – ώρα:16.30
Παρατηρητής:Φιλοξένης Συμεών – Α’Βοήθ.:Αποστολίδης Ιωάννης

Κυριακή, 28 Σεπτεμβρίου 2014

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-2



Την νίκη με 1-2 πήρε η Δόξα Πενταλόφου από την Ηλιούπολη, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό, μετά ωραία πάσα του Ιβάνοφ στον Σταμπουλή, ο τελευταίος δεν μπόρεσε να πλασάρει από κοντά τον Νιάνιο.Σε ξαφνική αντεπίθεση στο 11' ο Μωϋσίδης με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ηλιούπολη 1-0.Τρία λεπτά αργότερα η Δόξα κερδίζει πέναλντι σε ανατροπή του Αραμπατζούδη, ο ίδιος εκτέλεσε από τα έντεκα μέτρα αλλά ο Νιάνιος με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα κρατώντας το 1-0 για την ομάδα του.Δοκάρι είχε στο 22' ο Σταμπουλής για την Δόξα.Το γκολ για την Δόξα ήρθε στο 32' μετά από σέντρα του Τζαφάϊ, ο Ιβάνοφ με σουτ κεραυνό μέσα από την μεγάλη περιοχή, ισοφάρισε σε 1-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Σκορ ημιχρόνου 1-1.


Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ηλιούπολης μπήκε πιο συγκεντρωμένα από την Δόξα, προσπάθησε με ορισμένες ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ, όμως η τελική προσπάθεια των παικτών της δεν είχε ουσιαστικό αποτέλεσμα.Στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης η Δόξα πήρε κεφάλι στο σκορ μετά από ωραία ενέργεια των παικτών της Δόξας.Ο Σταμπουλής πάσαρε στον Αραμπατζούδη, ο δεύτερος έδωσε την μπάλα στον επερχόμενο Τζαφάϊ και με πλάσε ο τελευταίος έγραψε το 1-2 για την Δόξα Πενταλόφου.Δεύτερο δοκάρι είχε και πάλι η Δόξα, όταν η κεφαλιά του Μίλτου Σαπάνη βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Νιάνιου.Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Δόξα, φτάνει τους 10 βαθμούς και σκαρφαλώνει ακόμη πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Κυμίνων, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 1/10/2014 και ώρα 16:30 μ.μ. στο γήπεδο των Κυμίνων.

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ(Ζιώγας): Νιάνιος, Τάτσιος(Νταμπίζας), Ερμεν, Σκίρδας, Καρανίκας, Κοβλακάς, Κατσιγιάννης, Γκουβάρας(Αλμπανίδης), Μωυσίδης, Σταμάτης, Φωτογλίδης(Παντελίδης) 
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ(Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Ψωμαδέλης, Γραικός, Σαπάνης Ι., Ταΐρης, Σταμπουλής (74' Σαπάνης Μ.), Σαραμουρλής, Αραμπατζούδης, Ιβανόφ, Τζαφάι (86' Σακόγλου)

Σάββατο, 27 Σεπτεμβρίου 2014

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ



Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Αναλυτικά η 5η αγωνιστική 
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Αχιλλέας Τριανδρίας 3-0
Παύλος Μελάς – ΑΟ Καρδίας 3-2
Θερμαϊκός Θέρμης – Μακεδονικός 1-0
Ενωση Συκεών – Ιάσων Αυγής 1-1
Διγενής Μονολόφου – Αστέρας Ραιδεστού 0-3
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 4-0
Οδυσσέας Κορδελιού – Ομόνοια Σίνδου 3-1
ΠΑΟΝΕ – Ολυμπιακός Κυμίνων 1-0
ΓΣ Ηλιούπολης – Δόξα Πενταλόφου 1-2


Βαθμολογία (5η αγωνιστική)

Θερμαϊκός Θέρμης 13
Κεραυνός Αγγελοχωρίου 12
ΠΑΟΝΕ 12 
Δόξα Πενταλόφου 10
ΑΠΕΛ 10
Παύλος Μελάς 9 
Μακεδονικός 9 (σε 4 ματς)
Οδυσσέας Κορδελιού 8
Ομόνοια Σίνδου 7 (σε 4 ματς)
Ολυμπιακός Κυμίνων 4 (σε 4 ματς)
Μαλακοπή 4 (Σε 4 ματς)
ΑΟ Καρδίας 4

Ηλιούπολη 4
Αστέρας Ραιδεστού 3 (Σε 4 ματς)
Αχιλλέας Τριανδρίας 2 (Σε 4 ματς)

Ένωση Συκεών 2 (σε 3 ματς)
Διγενής Μονολόφου 1 (Σε 4 ματς)
Ιάσων Αυγής 1
ΑΕΠ 0

Η επόμενη 6η αγωνσιτική
Παύλος Μελάς – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Αχιλλέας Τριανδρίας – Θερμαϊκός Θέρμης
ΑΟ Καρδίας – Ενωση Συκεών
Μακεδονικός – Διγενής Μονολόφου
Ιάσων Αυγής – ΑΕ Πολυδενδρίου
Αστέρας Ραιδεστού – ΑΠΕ Λαγκαδά
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – ΠΑΟΝΕ
Ομόνοια Σίνδου – ΓΣ Ηλιούπολης
Ολυμπιακός Κυμίνων – Δόξα Πενταλόφου