Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 0-1

Μετά από μία εντυπωσιακή εμφάνιση η Δόξα Πενταλόφου πήρε μεγάλη νίκη μέσα στο Κορδελιό επί του τοπικού Οδυσσέα με 0-1.Από την έναρξη του αγώνα η Δόξα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και μόλις στο 8' έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Γκρίλλα να ανοίξει το σκορ.Στη συνέχεια του αγώνα η Δόξα ανέβασε την απόδοση της και δημιούργησε κι άλλες ευκαιρίες με κορυφαία αυτή του Βακουφάρη στο 32' σε ανεπαναλιπτο τετατετ έστειλε την μπάλα αουτ.Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό του αγώνα και κατάφερε να σκοράρει στο 55' μετά από σέντρα του Skendo από τα δεξιά και με πλασέ του Βακουφάρη έκανε το 0-1 για την Δόξα.Στο 75ο λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε  με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Skendo με αποτέλεσμα να μείνει η Δόξα για το υπόλοιπο του αγώνα με 10 παίκτες.Στο 80' νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα, όταν ο Βακουφάρης πλασάρει τον εξερχόμενο τερματοφύλακα του Οδυσσέα και σε κενό τέρμα στέλνει τη μπάλα αουτ.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Θωμάς Βυζαρμάνης): Παπαϊωάννου, Νικολαΐδης (74’ Ποριαζίδης), Τσουτσούδης, Καρράς, Αντωνιάδης, Μανώλη, Βιλανάκης Κ. (46’ Γιαννιώτης), Μπέλης, Καραχαλίδης (58’ Σταφυλίδης), Βιλανάκης Αγγ., Σαλακίδης
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σαραμουρλής, Γαβριηλίδης, Καραφυλλίδης, Σαπάνης Ι., Skendo, Φλαρούντζος, Σταμπουλής, Βακουφάρης, Γκρίλλας, Σαπάνης Μ.