Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Σάββατο, 30 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Α.Ε. Φιλύρου 3-1



Τον τελευταίο της φιλικό αγώνα πραγματοποίησε η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο την Α.Ε. Φιλύρου, την οποία κέρδισε με σκορ 3-1.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα ήταν κυρίαρχη και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, χάνοντας κλασικές ευκαιρίες για γκολ.Το σκορ άνοιξε στο 32' ο Μίλτος Σαπάνης με καταπληκτικό σουτ.Σκορ ημιχρόνου 1-0.


Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στο έμψυχο δυναμικό τους με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού.Η ομάδα του Φιλύρου είχε κάποιες καλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.Στο 68' μετά από λάθος του τερματοφύλακα της Δόξας Καστανίδη, έγινε η ισοφάριση για το Φύλιρο σε 1-1.Δέκα λεπτά αργότερα μετά από ωραία ενέργεια του Γαβριηλίδη, ο ίδιος πάσαρε στον Γιόφκα και με πλασέ έκανε το 2-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Πάτσος με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι ο αγώνας για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 εκτός έδρας με τον Παύλο Μελά.Η ημερομηνία και η ώρα θα ανακοινωθούν την Τρίτη 2/9 από την ΕΠΣΜ.

Πέμπτη, 28 Αυγούστου 2014

ΑΛΛΑΓΗ ΕΔΡΑΣ ΣΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ!!!!



ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥ ΦΙΛΥΡΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ Α.Ε. ΦΙΛΥΡΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 30/8/2014 ΚΑΙ ΩΡΑ 18:00 μ.μ.

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Απόλλων Αρναίας 3-3


Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι διεξήχθη σήμερα (27/8) στον Πεντάλοφο, όπου Δόξα και Απόλλων Αρναίας προσέφεραν πλούσιο θέαμα μπροστά σε περίπου 100 άτομα, με τελικό αποτέλεσμα 3-3.Από πλευράς της Δόξας μπορούμε να πούμε ότι πραγματοποίησε άλλη μια καλή εμφάνιση ενόψει του πρωταθλήματος της Α1 με μία ομάδα που θα αγωνίζεται την φετινή χρονιά στην Γ' Εθνική.Στα του αγώνα τώρα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Γιώργο Μπουλγκουρίδη, κάνοντας το 0-1 για τον Απόλλωνα.Στο 26' και έπειτα από λάθος της άμυνας του Απόλλωνα, ο Νάσης με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1.Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να ξαναπεράσουν μπροστά στο σκορ 1-2 με τον Πιπινίκα.Σκορ ημιχρόνου 1-2.


Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63', ο Δημήτρης Μπουλγκουρίδης δίνει διαστάσεις θριάμβου για την ομάδα του, καθώς έκανε το 1-3 για την ομάδα της Αρναίας.Η Δόξα όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με κεφαλιές του Σακόγλου στο 72' και Χατζηαγοράκη αντίστοιχα στο 89' διαμορφώθηκε το τελικό 3-3.Επόμενος και μάλλον τελευταίος φιλικός αγώνας προετοιμασίας είναι με αντίπαλο την Α.Ε. Φιλύρου (Α' ΕΠΣΜ), αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Φιλύρου το Σάββατο 30/8/2014 και ώρα 18:15 μ.μ. 

Τετάρτη, 27 Αυγούστου 2014

Πρεμιέρα με τον Παύλο Μελά η Δόξα!!! Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α1!!!



Με τον Παύλο Μελά κληρώθηκε να αγωνιστεί η Δόξα Πενταλόφου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί το Σαββατοκύριακο 6-7 Σεπτεμβρίου στο γήπεδο της Σταυρούπολης.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά το πρόγραμμα της Α1:
1η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Αστέρας Ραιδεστού: -
Μακεδονικός – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -
ΑΟ Καρδίας – Ομόνοια Σίνδου: -
Αχιλλέας Τριανδρίας – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
Παύλος Μελάς – Δόξα Πενταλόφου: -

Θερμαϊκός Θέρμης – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Ενωση Συκεών – ΠΑΟΝΕ: -
Διγενής Μονολόφου – Οδυσσέας Κορδελιού: -
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
2η αγωνιστική
Ιάσων Αυγής – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -
Αστέρας Ραιδεστού – Μακεδονικός: -
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
Ομόνοια Σίνδου – Παύλος Μελάς: -
Ολυμπιακός Κυμίνων – Θερμαϊκός Θέρμης: -
Δόξα Πενταλόφου – Ενωση Συκεών: -

ΓΣ Ηλιούπολης – Διγενής Μονολόφου: -
ΠΑΟΝΕ – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
Οδυσσέας Κορδελιού – ΑΠΕ Λαγκαδά: -
3η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Μακεδονικός: -
ΑΟ Καρδίας – Ιάσων Αυγής: -
Αχιλλέας Τριανδρίας – Αστέρας Ραιδεστού: -
Θερμαϊκός Θέρμης – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -
Ενωση Συκεών – Ομόνοια Σίνδου: -
Διγενής Μονολόφου – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
ΑΕ Πολυδενδρίου – Δόξα Πενταλόφου: -

ΑΠΕ Λαγκαδά – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Οδυσσέας Κορδελιού – ΠΑΟΝΕ: -
4η αγωνιστική
ΑΟ Καρδίας – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -
Μακεδονικός – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
Ιάσων Αυγής – Παύλος Μελάς: -
Αστέρας Ραιδεστού – Θερμαϊκός Θέρμης: -
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Διγενής Μονολόφου: -
Ομόνοια Σίνδου – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΑΠΕ Λαγκαδά: -
Δόξα Πενταλόφου – Οδυσσέας Κορδελιού: -

ΓΣ Ηλιούπολης – ΠΑΟΝΕ: -
5η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
Παύλος Μελάς – ΑΟ Καρδίας: -
Θερμαϊκός Θέρμης – Μακεδονικός: -
Ενωση Συκεών – Ιάσων Αυγής: -
Διγενής Μονολόφου – Αστέρας Ραιδεστού: -
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -
Οδυσσέας Κορδελιού – Ομόνοια Σίνδου: -
ΠΑΟΝΕ – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
ΓΣ Ηλιούπολης – Δόξα Πενταλόφου: -
6η αγωνιστική
Παύλος Μελάς – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -
Αχιλλέας Τριανδρίας – Θερμαϊκός Θέρμης: -
ΑΟ Καρδίας – Ενωση Συκεών: -
Μακεδονικός – Διγενής Μονολόφου: -
Ιάσων Αυγής – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
Αστέρας Ραιδεστού – ΑΠΕ Λαγκαδά: -
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – ΠΑΟΝΕ: -
Ομόνοια Σίνδου – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Ολυμπιακός Κυμίνων – Δόξα Πενταλόφου: -
7η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Θερμαϊκός Θέρμης: -
Ενωση Συκεών – Παύλος Μελάς: -
Διγενής Μονολόφου – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
ΑΕ Πολυδενδρίου – ΑΟ Καρδίας: -
ΑΠΕ Λαγκαδά – Μακεδονικός: -
Οδυσσέας Κορδελιού – Ιάσων Αυγής: -
ΠΑΟΝΕ – Αστέρας Ραιδεστού: -
Δόξα Πενταλόφου – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -

Ολυμπιακός Κυμίνων – Ομόνοια Σίνδου: -
8η αγωνιστική
Ενωση Συκεών – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -
Θερμαϊκός Θέρμης – Διγενής Μονολόφου: -
Παύλος Μελάς – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
Αχιλλέας Τριανδρίας – ΑΠΕ Λαγκαδά: -
ΑΟ Καρδίας – Οδυσσέας Κορδελιού: -
Μακεδονικός – ΠΑΟΝΕ: -
Ιάσων Αυγής – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Αστέρας Ραιδεστού – Δόξα Πενταλόφου: -

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Ομόνοια Σίνδου: -
9η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Διγενής Μονολόφου: -
ΑΕ Πολυδενδρίου – Ενωση Συκεών: -
ΑΠΕ Λαγκαδά – Θερμαϊκός Θέρμης: -
Οδυσσέας Κορδελιού – Παύλος Μελάς: -
ΠΑΟΝΕ – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Καρδίας: -
Δόξα Πενταλόφου – Μακεδονικός: -

Ολυμπιακός Κυμίνων – Ιάσων Αυγής: -
Ομόνοια Σίνδου – Αστέρας Ραιδεστού: -
10η αγωνιστική
ΑΕ Πολυδενδρίου – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -
Διγενής Μονολόφου – ΑΠΕ Λαγκαδά: -
Ενωση Συκεών – Οδυσσέας Κορδελιού: -
Θερμαϊκός Θέρμης – ΠΑΟΝΕ: -
Παύλος Μελάς – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Αχιλλέας Τριανδρίας – Δόξα Πενταλόφου: -

ΑΟ Καρδίας – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
Μακεδονικός – Ομόνοια Σίνδου: -
Ιάσων Αυγής – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -
11η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – ΑΠΕ Λαγκαδά: -
Οδυσσέας Κορδελιού – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
ΠΑΟΝΕ – Διγενής Μονολόφου: -
ΓΣ Ηλιούπολης – Ενωση Συκεών: -
Δόξα Πενταλόφου – Θερμαϊκός Θέρμης: -

Ολυμπιακός Κυμίνων – Παύλος Μελάς: -
Ομόνοια Σίνδου – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – ΑΟ Καρδίας: -
Αστέρας Ραιδεστού – Ιάσων Αυγής: -
12η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Οδυσσέας Κορδελιού: -
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΑΟΝΕ: -
ΑΕ Πολυδενδρίου – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Διγενής Μονολόφου – Δόξα Πενταλόφου: -

Ενωση Συκεών – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
Θερμαϊκός Θέρμης – Ομόνοια Σίνδου: -
Παύλος Μελάς – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -
ΑΟ Καρδίας – Αστέρας Ραιδεστού: -
Μακεδονικός – Ιάσων Αυγής: -
13η αγωνιστική
ΠΑΟΝΕ – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -
ΓΣ Ηλιούπολης – Οδυσσέας Κορδελιού: -
Δόξα Πενταλόφου – ΑΠΕ Λαγκαδά: -

Ολυμπιακός Κυμίνων – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
Ομόνοια Σίνδου – Διγενής Μονολόφου: -
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Ενωση Συκεών: -
Αστέρας Ραιδεστού – Παύλος Μελάς: -
Ιάσων Αυγής – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
Μακεδονικός – ΑΟ Καρδίας: -
14η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – ΓΣ Ηλιούπολης: -
ΠΑΟΝΕ – Δόξα Πενταλόφου: -

Οδυσσέας Κορδελιού – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ομόνοια Σίνδου: -
ΑΕ Πολυδενδρίου – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -
Ενωση Συκεών – Αστέρας Ραιδεστού: -
Θερμαϊκός Θέρμης – Ιάσων Αυγής: -
Παύλος Μελάς – Μακεδονικός: -
Αχιλλέας Τριανδρίας – ΑΟ Καρδίας: -
15η αγωνιστική
Δόξα Πενταλόφου – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -

Ολυμπιακός Κυμίνων – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Ομόνοια Σίνδου – ΠΑΟΝΕ: -
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Οδυσσέας Κορδελιού: -
Αστέρας Ραιδεστού – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
Ιάσων Αυγής – Διγενής Μονολόφου: -
Μακεδονικός – Ενωση Συκεών: -
ΑΟ Καρδίας – Θερμαϊκός Θέρμης: -
Αχιλλέας Τριανδρίας – Παύλος Μελάς: -
16η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
Δόξα Πενταλόφου – Ομόνοια Σίνδου: -

ΓΣ Ηλιούπολης – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -
Οδυσσέας Κορδελιού – Αστέρας Ραιδεστού: -
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ιάσων Αυγής: -
ΑΕ Πολυδενδρίου – Μακεδονικός: -
Διγενής Μονολόφου – ΑΟ Καρδίας: -
Ενωση Συκεών – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
Θερμαϊκός Θέρμης – Παύλος Μελάς: -
17η αγωνιστική
Ομόνοια Σίνδου – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
Αστέρας Ραιδεστού – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Ιάσων Αυγής – ΠΑΟΝΕ: -
Μακεδονικός – Οδυσσέας Κορδελιού: -
ΑΟ Καρδίας – ΑΠΕ Λαγκαδά: -
Αχιλλέας Τριανδρίας – ΑΕ Πολυδενδρίου: -
Παύλος Μελάς – Διγενής Μονολόφου: -
Θερμαϊκός Θέρμης – Ενωση Συκεών: -

ΡΕΠΟ:Δόξα Πενταλόφου
18η αγωνιστική
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Κεραυνός Αγγελοχωρίου: -
Ολυμπιακός Κυμίνων – Αστέρας Ραιδεστού: -
Δόξα Πενταλόφου – Ιάσων Αυγής: -

ΓΣ Ηλιούπολης – Μακεδονικός: -
ΠΑΟΝΕ – ΑΟ Καρδίας: -
Οδυσσέας Κορδελιού – Αχιλλέας Τριανδρίας: -
ΑΠΕ Λαγκαδά – Παύλος Μελάς: -
ΑΕ Πολυδενδρίου – Θερμαϊκός Θέρμης: -
Διγενής Μονολόφου – Ενωση Συκεών: -
19η αγωνιστική
Αστέρας Ραιδεστού – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: -
Ιάσων Αυγής – Ομόνοια Σίνδου: -
Μακεδονικός – Ολυμπιακός Κυμίνων: -
ΑΟ Καρδίας – Δόξα Πενταλόφου: -

Αχιλλέας Τριανδρίας – ΓΣ Ηλιούπολης: -
Παύλος Μελάς – ΠΑΟΝΕ: -
Θερμαϊκός Θέρμης – Οδυσσέας Κορδελιού: -
Ενωση Συκεών – ΑΠΕ Λαγκαδά: -
Διγενής Μονολόφου – ΑΕ Πολυδενδρίου: -

Τρίτη, 26 Αυγούστου 2014

Live οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΜ



Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση την Τρίτη 26 Αυγούστου 2014 και ώρα 19.00 τις κληρώσεις των πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας της Α1, Α, Β και Γ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης.

ΕΠΣΜ:Η συγκρότηση των ομίλων!!!



Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η συγκρότηση των ομίλων της A’, Β’ και Γ’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας της αγωνιστικής περιόδου 2014 – 2015:

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(19 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Ε. ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ
2. Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ
3. Α.Π.Ε. ΛΑΓΚΑΔΑ
4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ
5. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
6. Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
7. ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ
8. ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ
9. ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ
10. ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
11. ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ
12. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ
13. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
14. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
15. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ
16. ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ
17. Π.Α.Ο. ΝΕΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ
18. Π.Ο. ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ
19. ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(14 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
2. Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ
3. Α.Ο. ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ
4. Α.Ο.Κ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
5. ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
6. ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ
7. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
8. ΔΟΞΑ ΑΔΕΝΔΡΟΥ
9. ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΑΛΓΑΡΩΝ
10. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ
11. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
12. Π.Α.Ο. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
13. ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ
14. ΣΜΥΡΝΑΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(16 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Ε. ΦΙΛΥΡΟΥ
2. Α.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3. ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ
4. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 2005
5. ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ
6. ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ
7. ΙΩΝΙΚΟΣ
8. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
9. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
10. ΜΕΛΙΤΕΑΣ
11. ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ
12. ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
14. ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
15. Π.Α.Ο. ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ
16. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(16 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Ε. ΠΥΛΑΙΑΣ
2. Α.Ε. ΦΑΛΗΡΟΥ
3. ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν. ΚΡΗΝΗΣ
4. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ
5. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ
6. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
7. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
8. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΡΑΙΑΣ
9. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ
10. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
11. ΝΙΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ
12. ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ
13. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
14. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
15. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
16. ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(11 ΟΜΑΔΕΣ)
1. ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ
2. ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ
3. ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ
4. ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ
5. ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ
6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ
7. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
8. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ
9. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ
10. Π.Α.Ο. ΔΟΡΚΑΔΑΣ
11. Π.Α.Ο. ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(15 ΟΜΑΔΕΣ)
1. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ
2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
3. ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
4. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
5. ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ
6. ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
7. ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
8. ΕΛΠΙΔΕΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ
9. ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
10. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ
11. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΙΑΣ
12. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ
13. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
14. ΝΕΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
15. ΟΛΥΜΠΟΣ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(16 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Ε. ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ
2. Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΠΑΝ. ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ
3. Α.Ε. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ
4. Α.Ε. ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΓΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
5. ΑΙΟΛΟΣ
6. ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
7. ΔΟΞΑ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
8. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
9. ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ
10. ΕΝΩΣΗ ΑΝΘΟΚΗΠΩΝ ΚΑΡΑΤΑΣΟΥ
11. ΚΙΣΣΟΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ
12. Μ.Α.Σ. ΑΓΧΙΑΛΟΥ
13. Π.Α.Ο.Κ. ΠΟΛΙΧΝΗΣ
14. ΠΑΝΟΡΑΜΑ
15. ΠΕΡΑ
16. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(15 ΟΜΑΔΕΣ)
1. ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
2. ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ζ. ΖΑΧΟΥ
3. ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΔΑΣ
4. ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
5. ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ
6. ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
7. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ
8. ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΡΥΣΑΥΓΗΣ
9. ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ
10. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ
11. ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
12. ΝΙΚΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
13. ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ
14. Π.Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΩΝ
15. ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(14 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Ε. ΚΡΗΝΗΣ
2. Α.Ε. ΜΑΡΤΙΟΥ
3. ΑΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
4. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΤΩ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ
5. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ
7. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ
8. Γ.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑ
9. ΔΟΞΑ ΤΡΙΛΟΦΟΥ
10. ΕΡΜΗΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
11. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ
12. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ
13. ΜΕΝΤΕΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
14. ΠΥΡΣΟΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ(15 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. Α.Ε. ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ
3. Α.Σ. ΑΡΕΘΟΥΣΑ
4. ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ
5. ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
6. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ
7. ΑΣΤΡΑΠΗ ΝΙΚΟΜΗΔΙΝΟΥ
8. ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ
9. ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ
10. Μ.Α.Σ. ΣΤΙΒΟΥ
11. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
12. Π.Α.Ο.Κ. ΑΝΟΙΞΙΑΣ
13. Π.Α.Ο.Κ. ΣΤΑΥΡΟΥ
14. ΤΡΙΤΩΝ ΒΟΛΒΗΣ
15. ΦΛΟΓΑ ΛΑΓΚΑΔΙΚΙΩΝ
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(13 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Ο. ΘΡΑΚΗ
2. Α.Σ. ΜΕΝΕΜΕΝΗ
3. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΣΤΑΝΑ
4. ΑΤΛΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
5. Δ.Α.Σ. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
6. ΔΑΦΝΗ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
7. ΕΥΟΣΜΟΣ 2006
8. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
9. ΜΑΚΕΔΩΝ ΕΥΟΣΜΟΥ
10. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ
11. ΝΕΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΕΥΟΣΜΟΥ
12. Π.Ο. ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ
13. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΕΛΕΟΥΣΑΣ
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(13 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Σ. ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
2. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ
4. ΑΣΤΡΑΠΗ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
5. ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ
6. ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΦΗΣ
7. ΚΥΨΕΛΗ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
8. ΛΥΚΟΙ ΔΗΜΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΦΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
10. ΟΡΦΕΑΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ
11. ΠΡΑΣΙΝΗ ΘΥΕΛΛΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ
12. ΠΥΡΣΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
13. ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(13 ΟΜΑΔΕΣ)
1. Α.Γ.Σ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2014
2. ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
3. ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
4. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
5. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
6. ΔΟΞΑ ΛΑΚΚΙΑΣ
7. ΕΛΠΙΔΕΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ ΘΕΡΜΗΣ
8. ΚΑΝΑΡΗΣ
9. ΚΑΠΕΤΑΝ ΑΓΡΑΣ
10. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
11. ΝΙΚΗ ΚΕΡΑΣΙΑΣ
12. ΦΛΟΓΑ ΑΝΑΛΗΨΗΣ
13. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(12 ΟΜΑΔΕΣ)
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ
2. ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ
3. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ
4. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ
5. ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ
6. ΛΕΥΚΟΧΩΡΙΑΚΟΣ
7. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΥΜΦΟΠΕΤΡΑΣ
8. ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ
9. ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ
10. ΠΡΟΟΔΟΣ ΑΔΑΜ
11. ΦΛΟΓΑ ΚΟΚΚΑΛΟΥΣ
12. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ

Δευτέρα, 25 Αυγούστου 2014

ΔΥΝΑΤΟ ΦΙΛΙΚΟ Η ΔΟΞΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ!!!



Όπως σας είχαμε αναφέρει σε προηγούμενη ανάρτηση, μπορεί να πραγματοποιηθεί φιλικός αγώνας και πριν τις 30/8 που είναι προγραμματισμένος φιλικός αγώνας με την Α.Ε. Φιλύρου.Ετσί την Τετάρτη 27/8/2014 και ώρα 18:15 μ.μ. η Δόξα Πενταλόφου θα υποδεχθεί στην έδρα της την ομάδα του Απόλλων Αρναίας(Γ' Εθνική).Να αναφέρουμε επίσης ότι ο φιλικός αγώνας που έχει προγραμματιστεί να γίνει με την Α.Ε. Φιλύρου, θα γίνει κανονικά το Σάββατο 30/8/2014 και ώρα 18:30 μ.μ. στο γήπεδο του Φιλύρου.

Πέμπτη, 21 Αυγούστου 2014

ΕΠΣΜ:Τι ισχύει στα πρωταθλήματα



Α1' Κατηγορία
Δύο ομάδες υποβιβάζονται απευθείας και τέσσερις μέσω των πλέι άουτ.Στα πλέι άουτ θα παίξουν 10-17, 11-16, 12-15, 13-14 με τους γηπεδούχους να έχουν δύο ευκαιρίες. (εφόσον υπάρχουν 19 ομάδες)
Στα πλέι οφ θα παίξουν 3-4 σε αγώνα νοκ άουτ και στον τελικό των πλέι οφ ο δεύτερος που έχει δύο ευκαιρίες με τον νικητή της πρώτης φάσης.
Ουδέτερη ζώνη είναι οι ομάδες από την 5η θέση μέχρι την 9η θέση.
Αν τα δεδομένα αλλάξουν στην Α1 και ανάλογα με τον αριθμό των ομάδων που θα δηλώσουν συμμετοχή ανά κατηγορία, θα υπάρξουν οι αναγκαίες τροποποιήσεις.
Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες κατηγορίες.
Α' Κατηγορία
Θα γίνουν τέσσερις όμιλοι με τον τέταρτο της περιοχής Λαγκαδά πιθανότατα θα έχει λιγότερες ομάδες. Ανεβαίνουν απευθείας οι πρώτοι. Στα πλέι οφ θα παίξουν 36 και 4-5 σε αγώνες νοκ άουτ. Στη β” φάση οι νικητές με γηπεδούχους αυτούς που τερμάτισαν πιο ψηλά σε αγώνες νοκ άουτ και στην τρίτη φάση ο δεύτερος που έχει δύο ευκαιρίες με τον νικητή της β” φάσης.
Στην τέταρτη και τελευταία φάση θα γίνει κλήρωση μεταξύ ίων νικητών των πλέι οφ των τεσσάρων ομίλων και θα γίνουν δύο παιχνίδια σε ουδέτερα γήπεδα όπου οι δύο νικητές ανεβαίνουν στην Α1.
Ανεβαίνουν δηλαδή στην Α1 έξι ομάδες και πέφτουν από την Α1 έξι ομάδες.
Υποβιβασμός από Α” κατηγορία: Στους τρεις πρώτους ομίλους θα πέσουν τρεις ομάδες συνολικά. Evas υποβιβάζεται απευθείας και δύο μέσω των πλέι άουτ.
Σε όμιλο 15 ομάδων θα παίξουν στα πλέι άουτ 11-14 και 1213 με τους γηπεδούχους να έχουν δύο ευκαιρίες. Από τον όμιλο του Λαγκαδά θα εξαρτηθεί από τον αριθμό των ομάδων που θα πάρουν μέρος σε αυτό τον όμιλο.
 Β' Κατηγορία
Θα υπάρξουν πέντε όμιλοι των 15 ομάδων. Ανεβαίνουν οι δύο πρώτοι απευθείας από κάθε όμιλο. Από κει και πέρα θα ανεβεί ακόμη μια ομάδα από την περιοχή Λαγκαδά ως ένα μ πόνους ενίσχυσης της περιοχής Λαγκαδά-Βόλβης επειδή τα τελευταία χρόνια πολλές ομάδες της περιοχής δεν δηλώνουν συμμετοχή για να αναθερμανθεί το ενδιαφέρον στην περιοχή και ακόμη δύο συνολικά τριταθλητές από τους τέσσερις υπόλοιπους ομίλους. Δηλαδή συνολικά θα ανεβούν 13 ομάδες.
Συγκεκριμένα θα παίξουν πλέι οφ 4-7 και 5-6 σε αγώνες νοκ άουτ.
Στη β” φάση οι νικητές της πρώτης φάσης με γηπεδούχο αυτόν που τερμάτισε πιο ψηλά σε αγώνα νοκ άουτ και στην τρίτη φάση ο τρίτος που έχει δύο ευκαιρίες με τον ΝΙΚΗΤΉΣ της β” φάσης.
Ο τριταθλητής του πέμπτου ομίλου ανεβαίνει στην Α” κατηγορία. Για τους υπόλοιπους τέσσερις νικητές των πλέι οφ των τεσσάρων πρώτων ομίλων θα γίνει κλήρωση και θα γίνουν δύο αγώνες σε ουδέτερα γήπεδα και οι δύο νικητές ανεβαίνουν στην α” κατηγορία.
Υποβιβασμός: Δεν υποβιβάζεται κανείς απευθείας, θα παίξει 14-15 με τον γηπεδούχο να έχει δύο ευκαιρίες. Συνολικά μια ομάδα από κάθε όμιλο θα υποβιβαστεί στη γ” κατηγορία.
 Γ' Κατηγορία
Ανεβαίνουν δύο ομάδες απευθείας και ένας μέσω των πλέι οφ. θα παίξουν 45 σε αγώνα νοκ άουτ και στη συνέχεια ο τρίτος που έχει δύο ευκαιρίες με τον νικητής της πρώτης θέσης για την άνοδο. Συνολικά τρεις ομάδες από κάθε όμιλο θα ανεβούν στην Β” κατηγορία.
Οι ομάδες της Γ” κατηγορίας συνολικά θα είναι 45 με 50.

Πηγή: Σπορ του Βορρά

Τετάρτη, 20 Αυγούστου 2014

Τρίτη, 19 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Παύλος Μελάς 2-1



Νίκη στον δεύτερο φιλικό αγώνα για την Δόξα Πενταλόφου με σκορ 2-1 απέναντι στον Παύλο Μελά που πραγματοποιήθηκε σήμερα (18/8 18:30 μ.μ.) στον Πεντάλοφο.Καλές εντυπώσεις άφησε η Δόξα στο δεύτερο φιλικό κόντρα σε έναν αντίπαλο της τον Παύλο Μελά παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο.Οι δύο προπονητές Ηλίας Σαπάνης και Κώστας Μπίκας έβγαλαν σίγουρα κάποια συμπεράσματα, καθώς δοκίμασαν όλο το έμψυχο δυναμικό που είχαν στη διάθεση τους.Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ με τον Γεροντίδη.Κορυφαία φάση του ημιχρόνου ήταν για την Δόξα όταν το σουτ κεραυνός του Ivanov στο 33' βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Καρυπίδη.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν και το πιο εντυπωσιακό καθώς μπήκαν και τα τρία τέρματα του αγώνα.Στο 51' μετά από λάθος της άμυνας της Δόξας έγινε το 0-1 για την ομάδα της Σταυρούπολης.Από εκείνο το λεπτό η Δόξα άρχιζε σιγά-σιγά να ανεβάζει στροφές και κατάφερε να το γυρίσει το ματς τούμπα.Δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 61' μετά από αδράνεια της άμυνας του Παύλου Μελά γίνεται το 1-1 με πλασέ του Σεΐζη.Στο 65' νέα χαμένη ευκαιρία για την Δόξα όταν ο Νάσης βρέθηκε σε φάση τετατετ, όμως το σουτ του δεν βρήκε στόχο.Η ολική ανατροπή έγινε στο 72' μετά από ανατροπή του Σαρίκη, ο Νάσης από τα έντεκα μέτρα διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο την ΑΕ Φιλύρου(Α' ΕΠΣΜ) στις 30/8/2014 και ώρα 18:30 μ.μ. Η έδρα θα οριστεί τις επόμενες ημέρες.Εάν προκύψει ανακοίνωση φιλικού νωρίτερα από τις 30/8 θα ενημερωθείτε σύντομα.   

Φώτο από το φιλικό ματς με τον Παύλο Μελά: 

Δευτέρα, 18 Αυγούστου 2014

ΕΠΣΜ:Την Τρίτη 26 Αυγούστου 2014 και ώρα 19.00 οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων



Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι όλες οι κληρώσεις των αγώνων των πρωταθλημάτων της Α1, Α’, Β’ και Γ’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 26 Αυγούστου 2014 και ώρα 19.00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δήμου Θεσσαλονίκης, η οποία βρίσκεται στο ισόγειο του Δημαρχιακού μεγάρου Θεσσαλονίκης (Βασ. Γεωργίου 1).
Επίσης, υπενθυμίζεται στα σωματεία της Ένωσης που δεν έχουν καταθέσει δηλώσεις συμμετοχής τόσο για τα πρωταθλήματα, όσο και για το κύπελλο Ελλάδας Ερασιτεχνικών Ομάδων ΕΠΣ, επειδή έληξαν οι αντίστοιχες προθεσμίες κατάθεσης τους, να τακτοποιήσουν τις εκκρεμότητές τους και να καταθέσουν τις δηλώσεις συμμετοχής τους το αργότερο μέχρι την Τρίτη 19 Αυγούστου 2014 και ώρα 15.00 στα γραφεία της ΕΠΣΜ (Τσιμισκή 31 – 2ος όροφος), προκειμένου να καταρτιστούν οι όμιλοι σ’ όλες τις κατηγορίες και να εκδοθεί η συμπληρωματική προκήρυξη των πρωταθλημάτων αγων. περιόδου 2014 – 2015.

Πέμπτη, 14 Αυγούστου 2014

Αλλαγή ημερομηνίας το Δόξα Πενταλόφου-Παύλος Μελάς!!!



Ο Μ.Α.Σ. Δόξα Πενταλόφου ανακοινώνει πως η προκαθορισμένη φιλική αναμέτρηση με την ομάδα του Παύλου Μελά θα διεξαχθεί την Δευτέρα (18/08) στις 18:30, αντί για το Σάββατο (16/08), όπως είχε αποφασιστεί αρχικά.

Τρίτη, 12 Αυγούστου 2014

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ (16/8) ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ ΜΕΛΑ!!!



ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 16/8/2014 ΚΑΙ ΩΡΑ 18:30 μ.μ. ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΙΗΘΕΙ Ο 2ος ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ Α1 ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ ΜΕΛΑ.

Δευτέρα, 11 Αυγούστου 2014

Α1 ΕΠΣΜ:Επτά εμβόλιμες αγωνιστικές στο νέο πρωτάθλημα!!!



Η παρουσία 19 ομάδων στην Α1 θα σημάνει αυτόματα τη διεξαγωγή επτά εμβόλιμων αγωνιστικών.
Η πρώτη θα γίνει στις 17 Σεπτεμβρίου, ενώ οι πέντε πρώτες, όπως και πέρσι, θα γίνουν μέχρι τις 15 Νοεμβρίου. Στα τέλη Νοεμβρίου οι ομάδες της Α1 θα πάρουν μέρος στο κύπελλο, ενώ θα ακολουθήσουν άλλες δύο εμβόλιμες Μάρτιο-Απρίλιο.
Η κανονική περίοδος της Α1 θα τελειώσει μέχρι το Πάσχα που είναι στις 12 Απριλίου και στη συνέχεια θα ακολουθήσουν τα πλέι οφ και πλέι άουτ.
Όσον αφορά τη Β” κατηγορία από τη στιγμή που κάποιες ομάδες δεν θα δηλώσουν συμμετοχή και για να μη γίνουν όμιλοι μικρών ομάδων οδεύουμε σε πρωτάθλημα πέντε ομίλων με 14-16 ομάδες.
Σπορ Του Βορρά
Χρήστος Λιάπης

Οριστικά στην Α1 ο Θερμαϊκός Θέρμης και την νέα σεζόν!!!



Ειλημμένη μοιάζει να είναι η απόφαση της διοίκησης του Θερμαϊκού Θέρμης να μη δηλώσει συμμετοχή στη Γ’ Εθνική της νέας χρονιάς, αλλά στην Α1 ΕΠΣ Μακεδονίας.

Από τις αρχές του καλοκαιριού, οι «πράσινοι» αναζητούσαν πόρους για να μπορέσουν να αντεπεξέλθουν στις αυξημένες απαιτήσεις της Γ’ Εθνικής. Μάλιστα, η προετοιμασία της ομάδας και ο μεταγραφικός σχεδιασμός γινόταν με πλάνο και για τις δύο κατηγορίες.

Τελικά, οι διοικούντες τον Θερμαϊκό δεν μπόρεσαν να βρουν χρήματα για να παίξει η ομάδα στην εθνική ερασιτεχνική κατηγορία και αποφασίστηκε να παίξει αντ’ αυτού στην Α1 της ΕΠΣ Μακεδονίας.
ΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ ΘΕΡΜΗΣ ΣΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ, ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ Α1 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΑΠΟ 18 ΓΙΝΟΝΤΑΙ 19,ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΡΕΠΟ.

Κυριακή, 10 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-2



Καλά στοιχεία έδειξε στο πρώτο της επίσημο φιλικό παιχνίδι η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο τον Ηρακλή Αμπελοκήπων παρά την ήττα που γνώρισε με σκορ 0-2.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα είχε κάποιες καλές ευκαιρίες με τους Νάση και Τζαφάι αλλά χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα.Σε ξαφνική αντεπίθεση στο 34' γίνεται το 0-1 για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων.Σκορ ημιχρόνου 0-1.


Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του παιχνιδιού είχε πέσει καθώς και απ' τους δύο προπονητές έγιναν αρκετές αλλαγές .Στο 62' μετά από λάθος της άμυνας της Δόξας διαμορφώνεται το τελικό 0-2 για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων.Οι Απόστολος Κομπόλιας και Ηλίας Σαπάνης αν και είναι ακόμα νωρίς, βγάλανε ορισμένα συμπεράσματα από το συγκεκριμένο παιχνίδι.Η Δόξα τώρα αν και είχε 5 βασικές απουσίες έδειξε καλό πρόσωπο στο πρώτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας για την νέα αγωνιστική περίοδο.Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα το Σάββατο (16/8) στις 18:30 μ.μ. με τον Παύλο Μελά στο γήπεδο Πενταλόφου.

Δείτε παρακάτω φάσεις και γκολ από το παιχνίδι:


ΠΗΓΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ:kampaniasports.gr

Σάββατο, 9 Αυγούστου 2014

Προετοιμασία της Δόξας ενόψει του φιλικού αγώνα με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων (vid)!!!



Ρίχνουν ιδρώτα οι ποδοσφαιριστές της Δόξας ενόψει του αυριανού πρώτου φιλικού αγώνα που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου στις 18:30 μ.μ. με την ομάδα του Ηρακλή Αμπελοκήπων!!!

Δείτε παρακάτω βίντεο από την χθεσινή προπόνηση (8/8) της Δόξας:

Ξεκίνησαν και οι εγγραφές για τις ακαδημίες της Δόξας!!!



Ο Μ.Α.Σ. Δόξα Πενταλόφου ανακοινώνει ότι από τις 4/8/2014 ξεκινάνε οι εγγραφές για τις ακαδημίες της ομάδας.

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΓΓΡΑΦΩΝ:    1.ΛΕΒΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
                                                  2.ΚΑΤΣΑΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
                                                  3.ΣΑΡΜΟΥΡΛΗΣ ΤΡΑΪΑΝΟΣ

Τρίτη, 5 Αυγούστου 2014

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 10/8 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ!!!


           

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 10/8/2014 ΚΑΙ ΩΡΑ 18:30 μ.μ. ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΙΗΘΕΙ Ο 1ος ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Γ' ΕΘΝΙΚΗ).