Τρίτη 19 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Παύλος Μελάς 2-1

Νίκη στον δεύτερο φιλικό αγώνα για την Δόξα Πενταλόφου με σκορ 2-1 απέναντι στον Παύλο Μελά που πραγματοποιήθηκε σήμερα (18/8 18:30 μ.μ.) στον Πεντάλοφο.Καλές εντυπώσεις άφησε η Δόξα στο δεύτερο φιλικό κόντρα σε έναν αντίπαλο της τον Παύλο Μελά παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο.Οι δύο προπονητές Ηλίας Σαπάνης και Κώστας Μπίκας έβγαλαν σίγουρα κάποια συμπεράσματα, καθώς δοκίμασαν όλο το έμψυχο δυναμικό που είχαν στη διάθεση τους.Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ με τον Γεροντίδη.Κορυφαία φάση του ημιχρόνου ήταν για την Δόξα όταν το σουτ κεραυνός του Ivanov στο 33' βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Καρυπίδη.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν και το πιο εντυπωσιακό καθώς μπήκαν και τα τρία τέρματα του αγώνα.Στο 51' μετά από λάθος της άμυνας της Δόξας έγινε το 0-1 για την ομάδα της Σταυρούπολης.Από εκείνο το λεπτό η Δόξα άρχιζε σιγά-σιγά να ανεβάζει στροφές και κατάφερε να το γυρίσει το ματς τούμπα.Δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 61' μετά από αδράνεια της άμυνας του Παύλου Μελά γίνεται το 1-1 με πλασέ του Σεΐζη.Στο 65' νέα χαμένη ευκαιρία για την Δόξα όταν ο Νάσης βρέθηκε σε φάση τετατετ, όμως το σουτ του δεν βρήκε στόχο.Η ολική ανατροπή έγινε στο 72' μετά από ανατροπή του Σαρίκη, ο Νάσης από τα έντεκα μέτρα διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο την ΑΕ Φιλύρου(Α' ΕΠΣΜ) στις 30/8/2014 και ώρα 18:30 μ.μ. Η έδρα θα οριστεί τις επόμενες ημέρες.Εάν προκύψει ανακοίνωση φιλικού νωρίτερα από τις 30/8 θα ενημερωθείτε σύντομα.