Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Πέμπτη 28 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Απόλλων Αρναίας 3-3

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι διεξήχθη σήμερα (27/8) στον Πεντάλοφο, όπου Δόξα και Απόλλων Αρναίας προσέφεραν πλούσιο θέαμα μπροστά σε περίπου 100 άτομα, με τελικό αποτέλεσμα 3-3.Από πλευράς της Δόξας μπορούμε να πούμε ότι πραγματοποίησε άλλη μια καλή εμφάνιση ενόψει του πρωταθλήματος της Α1 με μία ομάδα που θα αγωνίζεται την φετινή χρονιά στην Γ' Εθνική.Στα του αγώνα τώρα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Γιώργο Μπουλγκουρίδη, κάνοντας το 0-1 για τον Απόλλωνα.Στο 26' και έπειτα από λάθος της άμυνας του Απόλλωνα, ο Νάσης με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1.Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να ξαναπεράσουν μπροστά στο σκορ 1-2 με τον Πιπινίκα.Σκορ ημιχρόνου 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63', ο Δημήτρης Μπουλγκουρίδης δίνει διαστάσεις θριάμβου για την ομάδα του, καθώς έκανε το 1-3 για την ομάδα της Αρναίας.Η Δόξα όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με κεφαλιές του Σακόγλου στο 72' και Χατζηαγοράκη αντίστοιχα στο 89' διαμορφώθηκε το τελικό 3-3.Επόμενος και μάλλον τελευταίος φιλικός αγώνας προετοιμασίας είναι με αντίπαλο την Α.Ε. Φιλύρου (Α' ΕΠΣΜ), αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Φιλύρου το Σάββατο 30/8/2014 και ώρα 18:15 μ.μ.