Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-2

Την νίκη με 1-2 πήρε η Δόξα Πενταλόφου από την Ηλιούπολη, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό, μετά ωραία πάσα του Ιβάνοφ στον Σταμπουλή, ο τελευταίος δεν μπόρεσε να πλασάρει από κοντά τον Νιάνιο.Σε ξαφνική αντεπίθεση στο 11' ο Μωϋσίδης με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ηλιούπολη 1-0.Τρία λεπτά αργότερα η Δόξα κερδίζει πέναλντι σε ανατροπή του Αραμπατζούδη, ο ίδιος εκτέλεσε από τα έντεκα μέτρα αλλά ο Νιάνιος με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα κρατώντας το 1-0 για την ομάδα του.Δοκάρι είχε στο 22' ο Σταμπουλής για την Δόξα.Το γκολ για την Δόξα ήρθε στο 32' μετά από σέντρα του Τζαφάϊ, ο Ιβάνοφ με σουτ κεραυνό μέσα από την μεγάλη περιοχή, ισοφάρισε σε 1-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Σκορ ημιχρόνου 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ηλιούπολης μπήκε πιο συγκεντρωμένα από την Δόξα, προσπάθησε με ορισμένες ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ, όμως η τελική προσπάθεια των παικτών της δεν είχε ουσιαστικό αποτέλεσμα.Στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης η Δόξα πήρε κεφάλι στο σκορ μετά από ωραία ενέργεια των παικτών της Δόξας.Ο Σταμπουλής πάσαρε στον Αραμπατζούδη, ο δεύτερος έδωσε την μπάλα στον επερχόμενο Τζαφάϊ και με πλάσε ο τελευταίος έγραψε το 1-2 για την Δόξα Πενταλόφου.Δεύτερο δοκάρι είχε και πάλι η Δόξα, όταν η κεφαλιά του Μίλτου Σαπάνη βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Νιάνιου.Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Δόξα, φτάνει τους 10 βαθμούς και σκαρφαλώνει ακόμη πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Κυμίνων, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 1/10/2014 και ώρα 16:30 μ.μ. στο γήπεδο των Κυμίνων.

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ(Ζιώγας): Νιάνιος, Τάτσιος(Νταμπίζας), Ερμεν, Σκίρδας, Καρανίκας, Κοβλακάς, Κατσιγιάννης, Γκουβάρας(Αλμπανίδης), Μωυσίδης, Σταμάτης, Φωτογλίδης(Παντελίδης)
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ(Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Ψωμαδέλης, Γραικός, Σαπάνης Ι., Ταΐρης, Σταμπουλής (74' Σαπάνης Μ.), Σαραμουρλής, Αραμπατζούδης, Ιβανόφ, Τζαφάι (86' Σακόγλου)