Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ 2-2

Δύο πρόσωπα είχε σήμερα η Δόξα Πενταλόφου καθώς απ'τη μία στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να καθαρίσει χάνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες για γκολ και απ'την άλλη στο δεύτερο να υπάρχει καν η παρουσία της στον αγωνιστικό χώρο.Στο πρώτο ημίχρονο τώρα η Δόξα φαινόταν από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης ότι έψαχνε το γκολ, όταν ο Νάσης χάνει απίστευτη ευκαιρία σε κενή εστία για να γράψει το 1-0.Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε το παιχνίδι με την Δόξα να χάνει ευκαιρίες για γκολ όμως σε ξαφνική αντεπίθεση των φιλοξενούμενων γίνεται το 0-1 για την Ένωση Συκεών με σκόρερ τον Παππά στο 23'.Δέκα λεπτά αργότερα έρχεται η ισοφάριση για την Δόξα με σκόρερ τον Σταμπουλή.Σκορ ημιχρόνου 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα μπήκε αρκετά μουδιασμένα στο παιχνίδι, με την ομάδα της Ένωσης να χάνει κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ, αλλά χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα.Η Δόξα από το πουθενά παίρνει προβάδισμα στο σκορ με τον Αραμπατζούδη να κάνει το 2-1 στο 76' της αναμέτρησης.Απίθανο γκολ για την Ένωση στο 84' με κεφαλιά του Σαχολάρι, διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-2.Τα νεύρα, το άγχος και η δύναμη ήταν κυρίαρχα στο παιχνίδι με τις ομάδες να μην είναι ευχαριστημένες από το τελικό αποτέλεσμα.Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο την ΑΕ Πολυδενδρίου την Τετάρτη 17/4/2014 στις 17:00 μ.μ., στο γήπεδο του Πολυδενδρίου.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Σαπάνης Η) : Φωτόπουλος, Σαραμουρλής, Γαβριηλίδης (69’ Ψωμαδέλης), Γραικός, Σαπάνης Ι, Ταΐρης, Σαπάνης Μ (80’ Πάτσος), Σταμπουλής (46’ Σακόγλου), Νάσης, Αραμπατζούδης, Ivanov.

ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ (Μάινας Π) : Πλάνος, Μουρατίδης (35’ Αραμπατζής), Λάρτι, Πάσχος, Μουρόπουλος, Μαρμαράς (80’ Χατζησεβαστός), Παππάς, Χαλαζιάς, Karamucho, Όρκας, Κατεμίδης (46’ Sahollari).