Δευτέρα 8 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΟ ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 3-1

Οι απουσίες που είχε η Δόξα φάνηκαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο, καθώς δεν αγωνίστηκαν οι Μίλτος Σαπάνης,Γιάννης Σαπάνης, Λάμπρος Ταΐρης και Γκεντιάν Τζαφάι, τέσσερις βασικοί αλλά και πολύ σημαντικά στελέχη της ομάδας.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα θα μπορούσε να το είχε καθαρίσει το παιχνίδι καθώς προηγήθηκε με φανταστικό γκολ (απευθείας φαουλ) του Αραμπατζούδη, κάνοντας το 0-1 στο 2' λεπτό για την Δόξα.Λιγά λεπτά αργότερα και συγκεκρίμενα στο 11ο λεπτό η Δόξα χάνει μοναδική και απίθανη ευκαιρία για να γράψει το 0-2 αλλά το πλασέ του Σακόγλου βρήκε πάνω στον τερματοφύλακα του Παύλου Μελά.Από κει και πέρα η ομάδα του Παύλου Μελά ήταν καταιγιστική και έφερε την ολική ανατροπή στο ματς με γκολ του Γεροντίδη στο 32' και Σ.Τσουκαλίδη στο 37' της αναμέτρησης κάνοντας το 2-1 για τον Παύλο Μελά.Σκορ ημιχρόνου 2-1.

Στο δεύτερο μέρος το τελικό σκορ διαμόρφωσε και πάλι ο Γεροντίδης μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλντι γράφοντας το 3-1 για την ομάδα της Σταυρούπολης.Η Δόξα έχασε κάποιες ευκαιρίες για γκολ με κορυφαία αυτή του Γιόφκα, ο οποίος σε κενή εστία έστειλε την μπάλα αουτ κρατώντας έτσι το υπέρ σκορ 3-1 του Παύλου Μελά.Δυστυχώς η Δόξα δεν ξεκίνησε και τόσο καλά τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α1 αλλά ελπίζουμε ότι από το επόμενο παιχνίδι να μπορέσει να δείξει ποιά είναι η πραγματική της εικόνα στον αγωνιστικό χώρο με όλο της το ρόστερ γιατί όπως είπαμε οι απουσίες της την στοίχησαν στο χθεσινό παιχνίδι με τον Παύλο Μελά.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο την Ένωση Συκεών που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου.Η ημερομηνία και ώρα για το παιχνίδι θα ανακοινωθούν την Τρίτη 9/9/2014 από την ΕΠΣΜ.

Παύλος Μελάς (Κώστας Μπήκας): Καρυπίδης, Τσουκαλίδης Γ., Πλίκας, Νικολαϊδης, Παπαδόπουλος, Τσουκαλίδης Σ., Λυκίδης, Χατζηχαριστός, Γεροντίδης, Λιοτατής, Κουζάνης
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Θεολόγου, Σκόρδας και Χατζηαγοράκης
Δόξα Πενταλόφου (Ηλίας Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σαραμουρλής, Γαβριηλίδης, Χατζηαποστόλου, Γραικός, Σταμπουλής, Σεΐζης, Ιβάνοφ, Σακκόγλου, Νάσης, Αραμπατζούδης
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γιόφκας, Ψωμαδέλης και Πάτσος