Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 3-1

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Δόξα Πενταλόφου μετά τη νίκη με 3-1 επί του Οδυσσέα Κορδελιού.Η ομάδα του Ηλία Σαπάνη φάνηκε από τα πρώτα μόλις λεπτά ότι έψαχνε το γκολ, χάνοντας κλασικές ευκαιρίες.Το σκορ άνοιξε στο 22' ο Τζαφάι με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, κάνοντας έτσι το 1-0 για την Δόξα.Να αναφέρουμε ότι ο Τζαφάι έκανε το πρώτο του επίσημο παιχνίδι με την φανέλα της Δόξας Πενταλόφου.Στη συνέχεια η Δόξα πίεσε και για δεύτερο γκολ με δύο δυνατά σουτ των Ιβάνοφ και Τζαφάι αλλά και τις δύο φορές απέκρουσε δύσκολα ο Γλαβίνας.Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα ήταν η μόνη ομάδα που κυριαρχούσε στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας σωρεία ευκαιριών πέρα από τα γκολ που είχε πετύχει.Στο 49' μετά από κόντρες στην άμυνα της Δόξας, ο Μακρής με δυνατό σουτ ισοφάρισε για τον Οδυσσέα σε 1-1.Χρυσή αλλαγή και MVP του αγώνα θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε αυτή του Σταμπουλή καθώς σε ένα πεντάλεπτο σκόραρε δύο φορές.Αρχικά στο 56' με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 2-1 και έπειτα στο 61' μετά από εξαιρετικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Δεύτερη σερί νίκη για την Δόξα και αυτό δείχνει ότι σιγά σιγά δένει σαν ομάδα και βρίσκει τα πατήματα της μέσα στον αγωνιστικό χώρο.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΓΣ Ηλιούπολης,αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Ηλιούπολης.Η ημερομηνία και η ώρα για το παιχνίδι θα ανακοινωθούν την Τρίτη 23/9/2014 από την ΕΠΣΜ.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ(Ηλίας Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σεΐζης Γαβριηλίδης, Γραικός, Σαπάνης Ι., Ταΐρης, Τζαφάι (84' Πάτσο), Σαραμουρλής (51' Σταμπουλής), Νάσης (75' Ψωμαδέλης) , Αραμπατζούδης, Ιβάνοφ

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ(Κιάκης- Μπαλάσκας):  Γλαβίνας, Ελευθερίου, Σεμερτζίδης, Καρράς, Παπαδόπουλος, Γίδαρος, Γιαννιώτης, Βιλανάκης, Βακουφάρης, Μακρής (47' Μακρής Γ), Μυροφορίδης