Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Δόξα Πενταλόφου-ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 1-1

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στον Πεντάλοφο, όπου Δόξα Πενταλόφου και ΠΟ Μαλακοπής έμειναν στο 1-1.Η Δόξα Πενταλόφου στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση καθώς κατά διαστήματα έκανε αρκετά λάθη.Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εντυπωσίασαν με το ποδόσφαιρο που έπαιξαν καθώς δεν δημιούργησαν καμία ουσιαστική φάση στα αντίπαλα καρέ τους.Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθαν και τα δύο γκολ του αγώνα, έγιναν κάποιες καλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα να αλλάξει η κακή εικόνα που είχε το πρώτο ημίχρονο.Στα πρώτα 25 λεπτά του δευτέρου μέρους η ομάδα της Μαλακοπής έψαχνε το γκολ, δημιούργησε 2-3 ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι καλό.Το γκολ για τον ΠΟΜ ήρθε τελικά στο 63' όταν ο Καλιάκης πλάσαρε σε φάση τετ-α-τετ τον Φωτόπουλο, ο ίδιος κατάφερε να αποκρούσει αλλά εντελώς κατά λάθος η μπάλα ακούμπησε στα πόδια του Γραικού με αποτέλεσμα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Μαλακοπής.Δέκα λεπτά αργότερα χάνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ η Δόξα να φέρει το ματς στα ίσα, όταν το δυνατό σουτ του Νάση απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας της Μαλακοπής σε κόρνερ.Τελικά η ισοφάριση για την Δόξα ήρθε στο 76' με πλασέ του Γραικού, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Η Δόξα μετά το γκολ της ισοφάρισης και μέχρι το τέλος του αγώνα έχασε 2 κλασσικές ευκαιρίες για γκολ αλλά το 1-1 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.Έτσι η Δόξα Πενταλόφου βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς μαζί με τον ΠΑΟΝΕ. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αστέρα Ραιδεστού, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Ραιδεστού.Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 14/10/2014 από την ΕΠΣΜ.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Ψωμαδέλης, Γραικός, Σαπάνης Ι.(60’ λ.τρ. Σαπάνης Μ.), Ταΐρης(80’ Χατζηαγοράκης), Σταμπουλής, Σαραμουρλής(75’ Νάσης), Τζαφάϊ, Αραμπατζούδης, Ιβάνοφ