Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 2-1

Μία μεγάλη και πολύ σημαντική νίκη πήρε η Δόξα Πενταλόφου, μετά από δύο ατυχή αποτελέσματα με Μαλακοπή και Ραιδεστό κέρδισε σήμερα την ομάδα του Μακεδονικού με σκορ 2-1.Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε καμία ουσιαστική φάση και από τις δύο ομάδες.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν και το παραγωγικότερο καθώς επιτεύχθηκαν και τα τρία γκολ του αγώνα.Στο 48ο λεπτό του αγώνα η Δόξα κέρδισε φάουλ και από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, ο Αραμπατζούδης με απευθείας εκτέλεση πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ, κάνοντας το 1-0 για την Δόξα.Στο 74' η ομάδα του Μακεδονικού κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Γιάννη Σαπάνη και ο παίκτης του Μακεδονικού από τα έντεκα μέτρα ισοφάρισε σε 1-1.Η Δόξα όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 86' ο Αραμπατζούδης κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή και ο ίδιος από τα έντεκα μέτρα έγραψε το τελικό 2-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αχιλλέα Τριανδρίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26/10/2014 και ώρα 15:00 μ.μ. στο γήπεδο της Τριανδρίας.