Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Αστέρας Ραιδεστού 1-0

Συνεχίζει το αήττητο της στο δεύτερο γύρο η Δόξα Πενταλόφου καθώς κέρδισε χθες (22/2) τον Αστέρα Ραιδεστού με σκορ 1-0.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα ξεκίνησε πολύ δυνατά από τα πρώτα λεπτά, επιβάλλοντας παράλληλα και τον ρυθμό της χωρίς να αφήσει τον Αστέρα να παίξει το παιχνίδι του.Η Δόξα που αν και πατούσε πιο καλά στον αγωνιστικό χώρο και έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ με τους Σεΐζη στο 4', Ιβάνοφ στο 17' και 23' και Χατζηαγοράκη στο 32', ωστόσο οι τελικές προσπάθειες τους δεν ήταν ανάλογες για να επιτευχθεί κάποιο τέρμα.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Ραιδεστού ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι και προσπάθησε να βγεί με αξιώσεις στην εστία του Φωτόπουλου.Η Δόξα όμως από την πλευρά της δεν σταμάτησε τις προσπάθειες της για γκολ και το κατάφερε στο 68' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιβάνοφ.Να αναφέρουμε ότι πρόκειται για ένα φανταστικό γκολ μετά από πολύ καλή εκτέλεση του Καλίν Ιβάνοφ, η μπάλα πέρασε όλα τα άτομα που υπήρχαν στην μεγάλη περιοχή μαζί και τον τερματοφύλακα του Αστέρα και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα.Μετά την επίτευξη του γκολ, ο Αστέρας προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση με στημένες φάσεις αλλά η καλή άμυνα και ο τερματοφύλακας της Δόξας δεν άφησαν περιθώρια για να πετύχουν κάποιο γκολ.Μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της έχασε η Δόξα στο 76', όταν ο Γαβριηλίδης έπιασε ένα δυνατό σουτ, ο Γκιοτλής αρχικά δυσκολεύτηκε να πιάσει τη μπάλα αλλά με δεύτερη προσπάθεια τελείωσε την φάση.Τελικό αποτέλεσμα 1-0.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Μακεδονικό, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 24/2/2015 από την ΕΠΣΜ.

Δείτε τις φάσεις και το γκολ από την αναμέτρηση της Δόξας με τον Αστέρα Ραιδεστού:

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ: Νίκος Γκιοτλής
ΠΗΓΗ ΒΙΝΤΕΟ: epsm24.gr