Κυριακή 5 Απριλίου 2015

Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Δόξα Πενταλόφου 3-0

Πλήρωσε τα αμυντικά λάθη στην άμυνα της η Δόξα Πενταλόφου, καθώς ηττήθηκε στο Αγγελοχώρι από τον Κεραυνό με το βαρύ σκορ 3-0.Στο πρώτο ημίχρονο ο Κεραυνός επέβαλλε τον ρυθμό του και προσπαθούσε να βγει με αξιώσεις στα καρέ του Φωτόπουλου.Στο 36' ο Κεραυνός άνοιξε το σκορ με  πλασέ του Ρεσούλι, μετά από ασίστ του Μπαλασά.Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα Πενταλόφου μπήκε πιο αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο, προσπαθώντας να φέρει με κάποιο γκολ στα ίσια το παιχνίδι.Στο 48' τεράστια χαμένη ευκαιρία να ισοφαρίσει το ματς έχασε η Δόξα, όταν ο Χατζηαγοράκης έκανε κάθετη πάσα στον Βασιλείου με τον ίδιο να μη μπορεί να σκοράρει από θέση τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Αγγελοχωρίου.Και μετά την μεγάλη ευκαιρία της Δόξας για την ισοφάριση, ο Κεραυνός σε μια αντεπίθεση στο 53' πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Μπλέντι, έπειτα από λάθος στην άμυνα της Δόξας.Στο 57' δυνατό σουτ του Χατζηαγοράκη απέκρουσε δύσκολα ο Μαλαμής.Από κει και μετά ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου είχε τον πλήρη έλεγχο στο παιχνίδι, μην αφήνοντας στην Δόξα να αντιδράσει.Στο 82' και ξανά από λάθος στην άμυνα της Δόξας, ο Πελεβάνης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 3-0.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο την Ομόνοια Σίνδου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Μεγάλη Τετάρτη 8/4/2015 και ώρα 17:00 μ.μ. στο γήπεδο της Σίνδου.

Διαιτησία: Γιώργος Κωνσταντινίδης (Ντάβελας, Αποστόλου)
Κεραυνός Αγγελοχωρίου (Γιώργος Αμανατίδης): Μαλαμής, Κανακάρης, Δοκλοδήμος, Ζηβαρίδης, Σαραγιώτης, Κάρτας, Μπαλασάς, Τσίλης (75' Μαραμπαΐδης), Ρεσούλι (80' Πελεβάνης), Κατιανός (65' Γεροθανάσης), Μπλέντι.
Δόξα Πενταλόφου (Κώστας Μπήκας)Φωτόπουλος, Σεΐζης, Σαρίκης (65' Χατζηαποστόλου), Σαπάνης Μ., Σαραμουρλής (87' Κουζινόγλου), Ιβάνοφ, Ταΐρης, Χατζηαγοράκης, Αραμπατζούδης, Τζαφάϊ, Βασιλείου (82' Λιθοξόπουλος).