Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Κυριακή, 31 Μαΐου 2015

Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής και βαθμολογία 2ου ομίλου των play off για την Γ' Εθνική!!!



Αποτελέσματα αγώνων 2ου ομίλου μπαράζ για άνοδο στην Γ' Εθνική:
1) ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 2-1
2) ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2-0

Η τελική Βαθμολογία (6η αγων.)
Βαθμολογία   Γκολ
1. ΑΠΕ Λαγκαδά 11  12-5
—————————————————
2. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 10  4-7
3. Απόλλων Παραλιμνίου 7  4-6
4. Γ.Σ. Προσοτσάνης 5  5-7

Η ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΣΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 28 ΧΡΟΝΙΑ!!!

Κυριακή, 24 Μαΐου 2015

Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής και βαθμολογία 2ου ομίλου των play off για την Γ' Εθνική!!!



Αποτελέσματα αγώνων 2ου ομίλου μπαράζ για άνοδο στην Γ' Εθνική:
1) ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2-1
2) ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ 6-0

Βαθμολογία (5η αγων.)
Βαθμολογία  Γκολ
1. ΑΠΕ Λαγκαδά 8 10-4

—————————————————
2. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 7 2-7
3. Απόλλων Παραλιμνίου 7 3-4
4. Γ.Σ. Προσοτσάνης 5 5-5
Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Απόλλων Παραλιμνίου
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Γ.Σ. Προσοτσάνης

Τετάρτη, 20 Μαΐου 2015

Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής και βαθμολογία 2ου ομίλου των play off για την Γ' Εθνική!!!



Αποτελέσματα αγώνων 2ου ομίλου μπαράζ για άνοδο στην Γ' Εθνική:
1) ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 1-0
2) ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ-ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 2-0

Η βαθμολογία του ομίλου
Αγγελοχώρι 7 (2-1-1) (Τέρματα: 2-1)
Προσοτσάνη 5 (1-2-0) (Τέρματα: 4-4)
ΑΠΕΛ 5 (1-2-1) (Τέρματα: 3-4)
Παραλίμνιο 4 (1-1-2) (Τέρματα: (1-3)
Επόμενη αγωνιστική
ΑΠΕΛ – Αγγελοχώρι
Παραλίμνι – Προσοτσάνη
Τελευταία αγωνιστική
Αγγελοχώρι-Προσοτσάνη
ΑΠΕΛ – Παραλίμνι

Δευτέρα, 18 Μαΐου 2015

Γ΄ Εθνική: Όλες οι ομάδες που κέρδισαν την άνοδο, που παρέμειναν και που υποβιβάστηκαν στο τοπικό πρωτάθλημα!!


Ολοκληρώθηκαν το απόγευμα της Κυριακής 17 Μαϊου 2015 οι υποχρεώσεις των ομάδων στους 4 ομίλους της Γ' Εθνικής με την άνοδο να κερδίζεται από Πανσερραϊκό, Τρίκαλα, Πανελευσινιακό και Κισσαμικό.
Η έκπληξη της χρονιάς είναι τελικά η μη άνοδος του Άρη από τον 1ο όμιλο, καθώς ο Πανσερραϊκός κατάφερε να κόψει πρώτος το νήμα κερδίζοντας την τελευταία αγωνιστική τη Δόξα με 1-0. Νίκη 1-2 που ισοδυναμεί με τίτλο και άνοδο πέτυχε η ομάδα των Τρικάλων στην έδρα της Α.Ε. Καραϊσκάκης αφήνοντας τους γηπεδούχους με άδεια χέρια παρότι έπαιζαν για δύο αποτελέσματα. Στον 3ο και 4ο όμιλο η κατάσταση σχετικά με την άνοδο είχε οριστικοποιηθεί από προηγούμενες αγωνιστικές με Πανελευσινιακό και Κισσαμικό να κερδίζουν τα δύο εισιτήρια.
Οι ομάδες που παρέμειναν στην κατηγορία:
1ος όμιλος: Άρης, Καβάλα, Δόξα Δράμας, Καμπανιακός, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Εθνικός Αγιονερίου, Θύελλα Φιλώτα, Έβρος Σουφλίου, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης.
2ος όμιλος: ΑΕ Καραϊσκάκης, Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Θεσπρωτός, Οπούντιος Μαρτίνου, Πύρασος, Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ρήγας Φεραίος, Εθνικός Φιλιππιάδας, Κοζάνη, Δωτιέας Αγιάς.
3ος όμιλος: Παναργειακός, Καλαμάτα, Αιολικός, Ζακυνθιακός, Δόξα Μανωλάδας, Παναρκαδικός, Λουτράκι, Βύζας Μεγάρων, ΠΑΟ Βάρδας.
4ος όμιλος: Κηφισιά, Ιωνικός, Ατρόμητος Πειραιά, Αστέρας Βάρης, Γλυφάδα, Εθνικός, Τριγλία Ραφήνας, ΠΑΟ Κρουσσώνα, Ηλυσιακός.
Οι ομάδες που υποβιβάστηκαν στα τοπικά πρωταθλήματα:
1ος όμιλος: Άρης Ακροποτάμου, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Ορφέας Ελευθερούπολης, Απόλλων Αρναίας, Καστοριά.
2ος όμιλος: Αναγέννηση Άρτας, Βατανιακός, Μακροχώρι, Πυρσός Γρεβενών, Λευκάδια.
3ος όμιλος: Ερμής Κιβερίου, Αχαϊκή, Αστέρας Μαγούλας, Μανδραϊκός, ΑΟ Κύμης.
4ος όμιλος: Ηρόδοτος, Γιούχτας, Νέα Ιωνία, Αναγέννηση Ιεράπετρας.

Κυριακή, 17 Μαΐου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία 2ου ομίλου των play off για την Γ' Εθνική!!!



Αποτελέσματα αγώνων 2ου ομίλου μπαράζ για άνοδο στην Γ' Εθνική:
1) ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 0-2
2) ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ 0-1

Βαθμολογία (3η αγων.)
1.ΑΠΕ Λαγκαδά 5
2.Κεραυνός Αγγελοχωρίου 4
3.Απόλλων Παραλιμνίου 4
4.ΓΣ Προσοτσάνης 2

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)
ΓΣ Προσοτσάνης-ΑΠΕ Λαγκαδά
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου

Τετάρτη, 13 Μαΐου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία 2ου ομίλου των play off για την Γ' Εθνική!!!



Αποτελέσματα αγώνων 2ου ομίλου μπαράζ για άνοδο στην Γ' Εθνική:
1) ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 0-0
2) ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 0-0

Βαθμολογία (2η αγων.)
1.Απόλλων Παραλιμνίου 4 
2.ΓΣ Προσοτσάνης 2
3.ΑΠΕ Λαγκαδά 2 
4.Κεραυνός Αγγελοχωρίου 1

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)
Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΠΕ Λαγκαδά
ΓΣ Προσοτσάνης-Κεραυνός Αγγελοχωρίου

Κυριακή, 10 Μαΐου 2015

Αποτελέσματα αγώνων play out της Α1 + Αποτελέσματα και βαθμολογία 2ου ομίλου των play off για την Γ' Εθνική!!!



Αποτελέσματα play out της Α1: 1) Ιάσων Αυγής - Αστέρας Ραιδεστού 2-0
                                                            2) ΠΑΟ Νέων Επιβατών - ΓΣ Ηλιούπολης 1-2

Παραμονή στην Α1 για Ιάσων Αυγής και ΓΣ Ηλιούπολης. Αντίθετα υποβιβάζονται στην Α' Κατηγορία ο Αστέρας Ραιδεστού και ΠΑΟ Νέων Επιβατών.



Αποτελέσματα αγώνων 2ου ομίλου μπαράζ για άνοδο στην Γ' Εθνική:
1) ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2-2
2) ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ 1-0

Βαθμολογία (1η αγων.)
1.Απόλλων Παραλιμνίου 3 
2.ΓΣ Προσοτσάνης 1 
3.ΑΠΕ Λαγκαδά 1 
4.Κεραυνός Αγγελοχωρίου 0 

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 13/5)
Προσοτσάνη-Απόλλων Παραλιμνίου
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-ΑΠΕ Λαγκαδά

Κυριακή, 3 Μαΐου 2015

Τα Κυριακάτικα τελικά αποτελέσματα της Α1 στους αγώνες play out!!!



Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(Play-Out – 1η αγωνιστική)
Οδυσσέας Κορδελιού – Ομόνοια Σίνδου 2-1
Ιάσων Αυγής – Αστέρας Ραιδεστού  0-0 (2-3 στα πέναλτι)
Αχιλλέας Τριανδρίας – ΑΕ Πολυδενδρίου 3-0
ΠΑΟΝΕ – ΓΣ Ηλιούπολης 1-1  (4-5 στα πέναλτι)

Μετά και τα σημερινά αποτελέσματα παραμένουν στην Α1 από την 1η αγωνιστική ο Οδυσσέας Κορδελιού και ο Αχιλλέας Τριανδρίας ενώ υποβιβάζονται στην Α' κατηγορία η Ομόνοια Σίνδου και η ΑΕ Πολυδενδρίου.Δεύτερο παιχνίδι σε ουδέτερο γήπεδο θα δώσουν Ιάσων Αυγής και Αστέρας Ραιδεστού, όπως επίσης και ο ΠΑΟΝΕ με τον ΓΣ Ηλιούπολης.