Πέμπτη 20 Αυγούστου 2015

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Χελιδόνια 1-2

Το πρώτο φιλικό προετοιμασίας πραγματοποίησε χθες (19/8) η Δόξα Πενταλόφου, η οποία ηττήθηκε από την ομάδα των Χελιδονιών με σκορ 1-2. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο.Στο πρώτο μέρος η Δόξα Πενταλόφου ήταν κυρίαρχη στο παιχνίδι, χάνοντας 2-3 κλασσικές ευκαιρίες με τον Πουμπουρίδη και τον Γιόφκα. Τελικά το σκορ άνοιξε για την Δόξα στο 44' ο Λιθοξόπουλος με καρφωτή κεφαλιά, μετά από σέντρα του Πουμπουρίδη. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές στις ομάδες τους, με αποτέλεσμα η ομάδα των Χελιδονιών να είναι αυτή ανώτερη της Δόξας και μέσα σε τρία λεπτά κατάφερε να γυρίσει το σκορ υπέρ της. Συγκεκριμένα στο 73' ο Γεωργιάδης ισοφάρισε με ένα φανταστικό γκολ αρκετά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή και στο 76' έγινε το 1-2 για την ομάδα των Χελιδονιών. Επίσης δοκάρι είχαν τα Χελιδόνια στο 86'. Επόμενο δεύτερο φιλικό για την Δόξα θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 23-8-2015 και ώρα 18:30 μ.μ. στο γήπεδο Πενταλόφου με αντίπαλο την πολύ ενισχυμένη φέτος Αστραπή Μεσαίου.