Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Πέμπτη 27 Αυγούστου 2015

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Ατρόμητος Νέας Φιλαδέλφειας 4-0

Στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε χθες (26/8) η Δόξα Πενταλόφου επικράτησε του Ατρόμητου Νέας Φιλαδέλφειας με το επιβλητικό 4-0. Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα Πενταλόφου επέβαλλε από τα πρώτα λεπτά τον ρυθμό της, χάνοντας δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με τον Πουμπουρίδη. Το σκορ άνοιξε τελικά στο 42' ο Λιθοξόπουλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με την Δόξα να έχει καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, προσπαθώντας να διευρύνει περισσότερο το σκορ. Στο 48' έγινε το 2-0 για την Δόξα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι αυτή τη φορά του Σάκη Τσιφούτη. Στο 57' η Δόξα είχε δοκάρι όταν ο νεοαποκτηθείς Γιαννακόπουλος σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αμανατίδη. Στο 78' ο Κύρου έκανε το 3-0 για την Δόξα και στο 93' ο νεοαποκτηθείς Ψάρρας με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.