Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (11η Αγωνιστική)



Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Αναλυτικά η 11η αγωνιστική 
ΠΑΟ Κουφαλίων - Θύελλα Περιστερώνα: 1-1  
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Παύλος Μελάς: 2-2 
Μακεδονικός Λητής - Αχιλλέας Τριανδρίας: 1-0 
ΓΣ Ηλιούπολης - Φοίνικας Πολίχνης: 0-2
Νίκη Μεσημερίου - ΑΟ Καρδίας: 1-0
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Δόξα Πενταλόφου: 1-0 
Θερμαϊκός Θέρμης - Ολυμπιακός Κυμίνων: 2-0 
Ιάσων Αυγής - Οδυσσέας Κορδελιού: 0-1
Αίας Ευόσμου - Μακεδονικός: 0-1

Βαθμολογία (11η αγωνιστική)
1.          Μακεδονικός 26
2.          Κεραυνός Αγγελοχωρίου 25
3.          Παύλος Μελάς 22
4.          Φοίνικας Πολίχνης 21
5.          ΑΟ Καρδίας 19
6.          Νίκη Μεσημερίου 18
7.          Οδυσσέας Κορδελιού 18
8.          Θερμαϊκός Θέρμης 18
9.          ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 15
10.     Ολυμπιακός Κυμίνων 14
11.     Αίας Ευόσμου 12
12.     ΓΣ Ηλιούπολης 11
13.     ΠΑΟ Κουφαλίων 10
14.     Ιάσων Αυγής 8
15.     Μακεδονικός Λητής 7
16.     Αχιλλέας Τριανδρίας 7
17.     Δόξα Πενταλόφου 4
18.     Θύελλα Περιστερώνα 4

Eπόμενη 12η αγωνιστική
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - ΠΑΟ Κουφαλίων: 
Θύελλα Περιστερώνα - Μακεδονικός Λητής:  
Παύλος Μελάς - ΓΣ Ηλιούπολης: 
Αχιλλέας Τριανδρίας - Νίκη Μεσημερίου:  
Φοίνικας Πολίχνης - Κεραυνός Αγγελοχωρίου: 
ΑΟ Καρδίας - Θερμαϊκός Θέρμης: 
Δόξα Πενταλόφου - Ιάσων Αυγής: 
Ολυμπιακός Κυμίνων - Αίας Ευόσμου: 
Μακεδονικός - Οδυσσέας Κορδελιού: 

Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου 2015

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙ!!!



ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣΜ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 1/11/2015 ΣΤΙΣ 15:00 Μ.Μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ. ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 34Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2014-2015, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 3-0.

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ:


Ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου άρχισε να αγωνίζεται από το 1947. Το γήπεδο ήταν το σημερινό. Ο πρώτος Πρόεδρος ήταν ο Παναγιώτου Γρηγόριος. Μέχρι το 1977 δεν έπαιζε σε κατηγορία, αλλά διαδοχικά σε φιλικούς αγώνες με διάφορα χωριά.Τα χρώματα της φανέλας του Κεραυνού είναι το κόκκινο και το άσπρο, συνήθως με ρίγες.Το γήπεδο παλαιότερα ήταν χώμα , χαλίκι και άγρια πρασινάδα, έως το 1977. Μετά διαμορφώθηκε σε κανονικό χόρτο.Οι πρώτοι παίκτες του 1947 σκέφτηκαν το όνομα ΚΕΡΑΥΝΟΣ γιατί θεώρησαν ότι είναι κάτι «ισχυρό και δυνατό», και το όνομα διατηρήθηκε μέχρι και το 1977.Η ομάδα αποτελούνταν μόνο από παιδιά του χωριού.Η ομάδα είχε παίξει την δεκαετία του 1950 με τον Μακεδονικό Νεάπολης, όταν αγωνιζόταν στην Β' Εθνική, και κέρδισε με σκορ 2-0.Σκόρερ των δύο γκολ ήταν ο Καραστάθης Παύλος.Επίσης αγωνίστηκε δύο φορές με τον Απόλλων Καλαμαριάς τη δεκαετία του 1950, τα αποτελέσματα δεν είναι γνωστά.
ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ:
ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ:
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:
ΚΑΙΡΟΣ: Σχεδόν αίθριος
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ:14-16 °C
ΑΝΕΜΟI: 3 μποφόρ
ΔΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΕΜΟΥ: Α
ΥΓΡΑΣΙΑ: 49-56%

Τρίτη, 27 Οκτωβρίου 2015

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 31/10 και 1/11/2015 στην Α1!!!



ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 31.10.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
------------------------------------------
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Παύλος Μελάς 
Γήπεδο: Δημ.Πυλαίας (πλαστικό) - ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Ματσιάτσος Δημήτριος - Α'Βοήθ.: Βαλσαμίδης Χαράλαμπος


Νίκη Μεσημερίου - ΑΟ Καρδίας 
Γήπεδο: Μεσημερίου - ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Εμμανουήλ - Α'Βοήθ.: Ριζνιοτόπουλος Εμμανουήλ

ΚΥΡΙΑΚΗ 01.11.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
------------------------------------------
ΠΑΟ Κουφαλίων - Θύελλα Περιστερώνα 
Γήπεδο: Κουφαλίων (παλιό) - ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Φωτιάδης Κωνσταντίνος - Α'Βοήθ.: Τσαμαντουρίδης Ιωάννης

Μακεδονικός Λητής - Αχιλλέας Τριανδρίας 
Γήπεδο: Λητής - ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Καμπαρμάκης Χρήστος - Α'Βοήθ.: Λιαμάς Σταύρος

ΓΣ Ηλιούπολης - Φοίνικας Πολίχνης 
Γήπεδο: Άνω Ηλιούπολης (πλαστικό) - ώρα: 11.00
Παρατηρητής: Ρακόπουλος Νικόλαος - Α'Βοήθ.: Γαλεντέρης Δημήτριος

Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Δόξα Πενταλόφου 
Γήπεδο: Αγγελοχωρίου - ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Βλαχούδης Κωνσταντίνος - Α'Βοήθ.: Μάρκου Κωνσταντίνος


Θερμαϊκός Θέρμης - Ολυμπιακός Κυμίνων 
Γήπεδο: Θέρμης - ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Χατζηγεωργίου Αλέξανδρος - Α'Βοήθ.: Καραμπούτας Γεώργιος

Ιάσων Αυγής - Οδυσσέας Κορδελιού 
Γήπεδο: Αυγής - ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Διαμαντίδης Παναγιώτης - Α'Βοήθ.: Τσέτσος Νικόλαος

Νέος προπονητής στην Δόξα Πενταλόφου ο Γιώργος Βλαχούδης!!!



Μετά την αποχώρηση του Ανέστη Τσόμπανου απο τον πάγκο της Δόξας Πενταλόφου, η διοίκηση της ομάδας ήρθε σε συμφωνία με τον Γιώργο Βλαχούδη. Ο Γιώργος Βλαχούδης έχει γεννηθεί στις 30-1-1969 και ως ποδοσφαιριστής έχει αγωνιστεί παλαιότερα στον Απόλλων Καλαμαριάς, στον Άρη Θεσσαλονίκης και στον Ολυμπιακό Βόλου. Ως προπονητής έχει εργαστεί σε Παύλο Μελά, Ακρίτες Συκεών, Τρίτων Βόλβης, Ελλήσποντο Κριθιάς και Τρωά Ασπροβάλτας. Σήμερα το απόγευμα ο κ.Βλαχούδης αναμένεται να κάνει την πρώτη του προπόνηση στην ομάδα και παράλληλα να γνωρίσει και τους ποδοσφαιριστές της. Από την επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας του ευχόμαστε καλή επιτυχία στο έργο που αναλαμβάνει!!!

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ: www.aris.re

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Γ.Σ. Ηλιούπολης 0-2



Την ήττα με σκορ 0-2 γνώρισε η Δόξα Πενταλόφου σήμερα το πρωί από τον Γ.Σ. Ηλιούπολης. Σκόρερ της Ηλιούπολης ήταν ο Κατσιγιάννης στο 8' και ο Τσεβρετζής στο 71'. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο Αγγελοχωρίου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 27-10-2015 από την ΕΠΣΜ.

Η σύνθεση της Δόξας:
Δόξα Πενταλόφου: Καλαμπόκας, Σεΐζης, Μάσκας, Κοπαλίδης, Λιθοξόπουλος, Σαραμουρλής, Τσιφούτης Αθ., Γιόφκας, Τζιώλης, Πουμπουρίδης, Ψάρρας.
Αγωνίστηκαν για την Δόξα και οι: Σημαιοφορίδης και Κύρου.

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (10η Αγωνιστική)



Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Αναλυτικά η 10η αγωνιστική 
Παύλος Μελάς - ΠΑΟ Κουφαλίων: 1-0
Αχιλλέας Τριανδρίας - Θύελλα Περιστερώνα: 2-0
Φοίνικας Πολίχνης - ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: 0-0 
ΑΟ Καρδίας - Μακεδονικός Λητής: 4-0
Δόξα Πενταλόφου - ΓΣ Ηλιούπολης: 0-2
Ολυμπιακός Κυμίνων - Νίκη Μεσημερίου: 1-1  
Οδυσσέας Κορδελιού - Κεραυνός Αγγελοχωρίου: 0-1
Μακεδονικός - Θερμαϊκός Θέρμης: 1-0
Ιάσων Αυγής - Αίας Ευόσμου: 2-3

Βαθμολογία (10η αγωνιστική)
1.          Μακεδονικός 23
2.          Παύλος Μελάς 21
3.          ΑΟ Καρδίας 19
4.          Κεραυνός Αγγελοχωρίου 19
5.          Φοίνικας Πολίχνης 18
6.          Οδυσσέας Κορδελιού 15
7.          Θερμαϊκός Θέρμης 15
8.          Νίκη Μεσημερίου 15
9.          ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 14
10.     Ολυμπιακός Κυμίνων 14
11.     Αίας Ευόσμου 12
12.     ΓΣ Ηλιούπολης 11
13.     ΠΑΟ Κουφαλίων 9
14.     Ιάσων Αυγής 8
15.     Αχιλλέας Τριανδρίας 7
16.     Δόξα Πενταλόφου 4
17.     Μακεδονικός Λητής 4
18.     Θύελλα Περιστερώνα 3

Eπόμενη 11η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων - Θύελλα Περιστερώνα:   
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Παύλος Μελάς: 
Μακεδονικός Λητής - Αχιλλέας Τριανδρίας:  
ΓΣ Ηλιούπολης - Φοίνικας Πολίχνης: 
Νίκη Μεσημερίου - ΑΟ Καρδίας: 
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Δόξα Πενταλόφου: 
Θερμαϊκός Θέρμης - Ολυμπιακός Κυμίνων:  
Ιάσων Αυγής - Οδυσσέας Κορδελιού: 
Αίας Ευόσμου - Μακεδονικός:  

Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2015

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!


ΚΥΡΙΑΚΗ  25/10/2015, ΩΡΑ 11:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 25-10-2015 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ., ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ. Η ΔΟΞΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΑΛΑΚΟΠΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 6-0 ΕΝΩ Ο Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΜΕ 2-0 ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ. ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 24Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2014-2015, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-0. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΥΔΗΣ.

Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου 2015

«Τέλος» ο Ανέστης Τσόμπανος από την Δόξα Πενταλόφου!!!



Μετά από τρεις μήνες συνεργασίας, Ανέστης Τσόμπανος και Δόξα Πενταλόφου έλυσαν την συνεργασία τους έπειτα από ομόφωνη απόφαση του ΔΣ της ομάδος που πάρθηκε εχθές το βράδυ. Έτσι η Δόξα Πενταλόφου βρίσκεται σε αναζήτηση νέου προπονητή.

Πέμπτη, 22 Οκτωβρίου 2015

Πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 24-25 Οκτωβρίου στην Α1!!!



ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 24.10.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
——————————————
Φοίνικας Πολίχνης – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας

Γήπεδο: Πολίχνης – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Μαυρίδης Ζαχαρίας – Α’Βοήθ.: Κουγιουμτσίδου Νίκη
ΑΟ Καρδίας – Μακεδονικός Λητής
Γήπεδο: Ραιδεστού – ώρα: 16.00
Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Εμμανουήλ – Α’Βοήθ.: Καραμπούτας Γεώργιος
Ολυμπιακός Κυμίνων – Νίκη Μεσημερίου
Γήπεδο: Κυμίνων – ώρα: 16.00
Παρατηρητής: Λαζαρίδης Μιλτιάδης – Α’Βοήθ.: Γεωργίου Θωμάς
Παύλος Μελάς – ΠΑΟ Κουφαλίων
Γήπεδο: Σταυρούπολης – ώρα: 16.00
Παρατηρητής: Γεραρίδης Ιωάννης – Α’Βοήθ.: Θεοδωρούδης Ιωάννης

ΚΥΡΙΑΚΗ 25.10.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
——————————————
Αχιλλέας Τριανδρίας – Θύελλα Περιστερώνα
Γήπεδο: Τριανδρίας – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Τσολάκης Δημήτριος – Α’Βοήθ.: Καραμέτος Χρήστος
Δόξα Πενταλόφου – ΓΣ Ηλιούπολης
Γήπεδο: Πενταλόφου – ώρα: 11.00
Παρατηρητής: Νικολαίδης Απόστολος – Α’Βοήθ.: Σπυρίδης Χριστόφορος
Οδυσσέας Κορδελιού – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Γήπεδο: Ελευθερίου – Κορδελιού – ώρα: 11.00
Παρατηρητής: Δουζδαμπάνης Κωνσταντίνος – Α’Βοήθ.: Σπυρίδης Νικόλαος
Μακεδονικός – Θερμαϊκός Θέρμης
Γήπεδο: Μακεδονικού – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Δουβλέκης Σταύρος – Α’Βοήθ.: Σπυρίδης Νικόλαος
Ιάσων Αυγής – Αίας Ευόσμου
Γήπεδο: Αυγής – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Τουμπουλιδης Νικόλαος – Α’Βοήθ.: Κιούρκα Ζωή