Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Κυριακή, 29 Νοεμβρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Α.Ο. Καρδίας 0-1



Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε σήμερα η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο την ομάδα του Α.Ο. Καρδίας. Το σκορ της συνάντησης άνοιξε ο Τσελέπης για την Καρδία με ψηλοκρεμαστό πλασέ στο 34'. Σκορ ημιχρόνου 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα προσπάθησε να αντιδράσει χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Σαραμουρλή στο 61'. Από την άλλη και Καρδία έχασε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, απ' αυτές οι δύο κατέληξαν στο δοκάρια του Καλαμπόκα. Τελικό αποτέλεσμα 0-1. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αχιλλέα Τριανδρίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο πλαστικό γήπεδο της Τριανδρίας. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 1-12-2015 από την ΕΠΣΜ.

Η σύνθεση της Δόξας:
Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Καλαμπόκας, Σεΐζης, Κοπαλίδης, Καρκάρης, Λιθοξόπουλος, Τζιώλης, Σαραμουρλής, Σημαιοφορίδης, Γιόφκας, Κύρου, Πουμπουρίδης.
Αγωνίστηκαν για την Δόξα και οι: Καραφυλλίδης, Παροτσίδης, Μενεξές Δ.

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (15η Αγωνιστική)



Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Αναλυτικά η 15η αγωνιστική 
ΠΑΟ Κουφαλίων - Νίκη Μεσημερίου: 0-3
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - ΓΣ Ηλιούπολης: 1-1 
Θερμαϊκός Θέρμης - Μακεδονικός Λητής: 3-0 
Ιάσων Αυγής - ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: 1-0
Αίας Ευόσμου - Θύελλα Περιστερώνα: 0-1
Μακεδονικός - Παύλος Μελάς: 1-1
Οδυσσέας Κορδελιού - Αχιλλέας Τριανδρίας: 1-0
Ολυμπιακός Κυμίνων - Φοίνικας Πολίχνης: 1-1
Δόξα Πενταλόφου - ΑΟ Καρδίας: 0-1

Βαθμολογία (15η αγωνιστική)
1.          Μακεδονικός 37
2.          Κεραυνός Αγγελοχωρίου 32
3.          ΑΟ Καρδίας 31
4.          Παύλος Μελάς 30
5.          Θερμαϊκός Θέρμης 27
6.          Νίκη Μεσημερίου 27
7.          Φοίνικας Πολίχνης 23
8.          Ολυμπιακός Κυμίνων 23
9.          Οδυσσέας Κορδελιού 22
10.     ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 21
11.     Ιάσων Αυγής 21
12.     ΓΣ Ηλιούπολης 18
13.     Αίας Ευόσμου 15
14.     Αχιλλέας Τριανδρίας 14
15.     ΠΑΟ Κουφαλίων 13
16.     Μακεδονικός Λητής 10
17.     Θύελλα Περιστερώνα 10
18.     Δόξα Πενταλόφου 4

Eπόμενη 16η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - ΠΑΟ Κουφαλίων: 
Νίκη Μεσημερίου - Θερμαϊκός Θέρμης: 
ΓΣ Ηλιούπολης - Ιάσων Αυγής: 
Μακεδονικός Λητής - Αίας Ευόσμου: 
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Μακεδονικός: 
Θύελλα Περιστερώνα - Οδυσσέας Κορδελιού: 
Παύλος Μελάς - Ολυμπιακός Κυμίνων: 
Αχιλλέας Τριανδρίας - Δόξα Πενταλόφου: 
ΑΟ Καρδίας - Φοίνικας Πολίχνης:   

Παρασκευή, 27 Νοεμβρίου 2015

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!


ΚΥΡΙΑΚΗ 29/11/2015, ΩΡΑ 11:00 Π.Μ., ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 29-11-2015 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 15ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ. ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2014-15 ΓΙΑ ΤΗΝ 38η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΔΟΞΑ ΚΑΙ Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΙΣΟΠΑΛΟΙ 1-1. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΥΔΗΣ.

Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2015

Το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 28-29/11 στην Α1!!!


ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 28.11.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(15η αγωνιστική)
——————————————
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – ΓΣ Ηλιούπολης

Γήπεδο: Αγγελοχωρίου – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Χατζόπουλος Ιωάννης – Α’Βοήθ.: Μπαλίκος Νικόλαος
Ολυμπιακός Κυμίνων – Φοίνικας Πολίχνης
Γήπεδο: Κυμίνων – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Χάιτας Γεώργιος – Α’Βοήθ.: Κυριακίδης Θεοχάρης

ΚΥΡΙΑΚΗ 29.11.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(15η αγωνιστική)
——————————————
ΠΑΟ Κουφαλίων – Νίκη Μεσημερίου

Γήπεδο: Καλοχωρίου (νέο) – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Δουζδαμπάνης Κωνσταντίνος – Α’Βοήθ.: Καδιλτζόγλου Πασχάλης
Θερμαϊκός Θέρμης – Μακεδονικός Λητής
Γήπεδο: Θέρμης – ώρα: 11.30
Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Εμμανουήλ – Α’Βοήθ.: Κωστόπουλος Μάρκος
Ιάσων Αυγής – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας
Γήπεδο: Αυγής – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Κόλτσος Βασίλειος – Α’Βοήθ.: Μακρίδης Ιωάννης
Αίας Ευόσμου – Θύελλα Περιστερώνα
Γήπεδο: Δημ. Ευόσμου (πλαστικό) – ώρα: 11.30
Παρατηρητής: Μαυρίδης Ζαχαρίας – Α’Βοήθ.: Γεωργίου Θωμάς
Μακεδονικός – Παύλος Μελάς 
Γήπεδο: Μακεδονικού – ώρα: 15.00
Παρατηρητής: Αλεξόγλου Σταύρος – Α’Βοήθ.: Πιπύρος Δημήτριος
Οδυσσέας Κορδελιού – Αχιλλέας Τριανδρίας
Γήπεδο: Ελευθερίου – Κορδελιού – ώρα: 11.00
Παρατηρητής: Ναζίρης Αλέξανδρος – Α’Βοήθ.: Πιπύρος Δημήτριος
Δόξα Πενταλόφου – ΑΟ Καρδίας
Γήπεδο: Πενταλόφου – ώρα: 11.00
Παρατηρητής: Νικολαίδης Απόστολος – Α’Βοήθ.: Κυριακίδης Θεοχάρης

Δευτέρα, 23 Νοεμβρίου 2015

ΕΠΣΜ: Η κλήρωση των αγώνων της Ε' φάσης του 45ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων!!!



Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η κλήρωση των αγώνων της ε’ φάσης του 45ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Νικήτρια ομάδα: Ομόνοια Σίνδου-ΠΑΟ Κουφαλίων – Καμπανιακός
Οδυσσέας Κορδελιού – Νικήτρια ομάδα: Ελευθεριακός-Αίας Ευόσμου
* Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στην επόμενη φάση οι Δόξα Πενταλόφου και Μακεδονικός
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Παύλος Μελάς-Ηρακλής Αμπελοκήπων
ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας-ΓΣ Ηλιούπολης
* Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στην επόμενη φάση οι ΑΠΕ Λαγκαδά και η νικήτρια ομάδα: Κεραυνός Αγίου Παύλου – Μελιτέας
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Νίκη Μεσημερίου – Άρης Θεσσαλονίκης
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Απόλλων Καλαμαριάς
* Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στην επόμενη φάση η νικήτρια ομάδα: ΑΕ Φαλήρου – ΑΟ Καρδίας και Θερμαϊκός Θέρμης
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Θρίαμβος Ταγαράδων-Πυρσός Αγίας Τριάδας
Νίκη Ηρακλείου – Νικήτρια ομάδα: Ελπίδες Χαλάστρας – Μακεδονικός Μοναστηρίου
* Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στην επόμενη φάση η νικήτρια ομάδα: Δόξα Ρετζικίου – ΑΣ Μενεμένης και οι Κανονιέρηδες
Ολοι οι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 14.15

Κυριακή, 22 Νοεμβρίου 2015

Ολυμπιακός Κυμίνων-Δόξα Πενταλόφου 3-0



Όντας καλύτερος και πιο ουσιαστικός ο Ολυμπιακός Κυμίνων κέρδισε την Δόξα Πενταλόφου με σκορ 3-0. Στο 17' ο Παντελίδης με ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σοϊλεμεζίδης του Ολυμπιακού έπιασε πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής το οποίο τράνταξε το δεξί κάθετο δοκάρι του Καλαμπόκα. Πολύ μεγάλη ευκαιρία έχασε η Δόξα για να ισοφαρίσει το ματς στο τέλος του ημιχρόνου με τον Σαραμουρλή. Σκορ ημιχρόνου 1-0. 

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή που έκανε ο Λιθοξόπουλος. Ο Τζαφάϊ ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε κάνοντας έτσι το 2-0 για τα Κύμινα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με ψηλοκρεμαστό σουτ στο 77' ο Θεοδωρίδης. Τέλος αξίζει να αναφέρουμε για άλλη μια φορά ότι στο σημερινό παιχνίδι αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο ως αλλαγή άλλο ένα παιδί από τις ακαδημίες της ομάδας, ο Νίκος Παροτσίδης. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΑΟ Καρδίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 24-11-2015 από την ΕΠΣΜ.

Η σύνθεση της Δόξας:
Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Καλαμπόκας, Σεΐζης, Κοπαλίδης, Μάσκας, Καρκάρης, Λιθοξόπουλος, Σαραμουρλής, Σημαιοφορίδης, Τσιφούτης Αθ., Γιόφκας, Κύρου.
Αγωνίστηκαν για την Δόξα και οι: Παροτσίδης, Ψάρρας, Μενεξές Δ.

Σάββατο, 21 Νοεμβρίου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (14η Αγωνιστική)



Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Αναλυτικά η 14η αγωνιστική 
ΓΣ Ηλιούπολης - ΠΑΟ Κουφαλίων: 4-0
Μακεδονικός Λητής - Νίκη Μεσημερίου: 1-3
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Κεραυνός Αγγελοχωρίου: 0-1
Θύελλα Περιστερώνα - Θερμαϊκός Θέρμης: 1-0
Παύλος Μελάς - Ιάσων Αυγής: 0-0
Αχιλλέας Τριανδρίας - Αίας Ευόσμου: 2-1
Φοίνικας Πολίχνης - Μακεδονικός: 0-0
ΑΟ Καρδίας - Οδυσσέας Κορδελιού: 1-0
Ολυμπιακός Κυμίνων - Δόξα Πενταλόφου: 3-0 

Βαθμολογία (14η αγωνιστική)
1.          Μακεδονικός 36
2.          Κεραυνός Αγγελοχωρίου 31
3.          Παύλος Μελάς 29
4.          ΑΟ Καρδίας 28
5.          Θερμαϊκός Θέρμης 24
6.          Νίκη Μεσημερίου 24
7.          Φοίνικας Πολίχνης 22
8.          Ολυμπιακός Κυμίνων 22
9.          ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 21
10.     Οδυσσέας Κορδελιού 19
11.     Ιάσων Αυγής 18
12.     ΓΣ Ηλιούπολης 17
13.     Αίας Ευόσμου 15
14.     Αχιλλέας Τριανδρίας 14
15.     ΠΑΟ Κουφαλίων 13
16.     Μακεδονικός Λητής 10
17.     Θύελλα Περιστερώνα 7
18.     Δόξα Πενταλόφου 4

Eπόμενη 15η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων - Νίκη Μεσημερίου: 
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - ΓΣ Ηλιούπολης:  
Θερμαϊκός Θέρμης - Μακεδονικός Λητής:  
Ιάσων Αυγής - ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: 
Αίας Ευόσμου - Θύελλα Περιστερώνα: 
Μακεδονικός - Παύλος Μελάς: 
Οδυσσέας Κορδελιού - Αχιλλέας Τριανδρίας: 
Ολυμπιακός Κυμίνων - Φοίνικας Πολίχνης: 
Δόξα Πενταλόφου - ΑΟ Καρδίας:  

Παρασκευή, 20 Νοεμβρίου 2015

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ!!!



ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 14ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 22/11/2015 ΣΤΙΣ 15:00 Μ.Μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΝ ΚΥΜΙΝΩΝ.

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2014-15 ΓΙΑ ΤΗΝ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ, ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-2. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΤΖΑΦΑΪ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΠΑΝΗΣ.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ:


ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΥΜΙΝΩΝ


Ο Μ.Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΤΟΣ ΙΔΡΥΣΗΣ ΤΟ 1949. ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΝ ΚΥΜΙΝΩΝ. ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Α1 ΕΠΣΜ ΣΤΗΝ Δ' ΕΘΝΙΚΗ, ΟΤΑΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2010-11. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2011-12, ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΤΩ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΡ 3-2 ΣΤΟ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ.

ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΥΜΙΝΩΝ:
















ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΥΜΙΝΩΝ:
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:
ΚΑΙΡΟΣ: Νεφελώδης
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ: 16-22 °C
ΑΝΕΜΟI: 3 μποφόρ
ΔΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΕΜΟΥ: Δ
ΥΓΡΑΣΙΑ: 43-50%