Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Δόξα Πενταλόφου 1-0

Την ήττα γνώρισε η Δόξα Πενταλόφου μέσα στο Αγγελοχώρι με αντίπαλο τον τοπικό Κεραυνό με τελικό σκορ 1-0. Πέρα από την ήττα η Δόξα έδειξε ένα διαφορετικό πρόσωπο σε σχέση με προηγούμενους αγώνες με προπονητή στον πάγκο αυτή τη φορά τον κ.Βλαχούδη και ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσε να κλέψει ακόμα και τον βαθμό της ισοπαλίας. Άξιο αναφοράς είναι ότι την πρώτη του επίσημη εμφάνιση με την πρώτη ομάδα της Δόξας έκανε ο Δημήτρης Μενεξές από την ομάδα Νέων, ο οποίος αγωνίστηκε από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ως αλλαγή. Το γκολ της συνάντησης πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 18' ο Αργυρίου. Πολύ μεγάλη ευκαιρία έχασε η Δόξα για να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Λιθοξόπουλου στο 73' αλλά ο τερματοφύλακας του Αγγελοχωρίου απέκρουσε ενστικτωδώς σε κόρνερ. Επίσης το Αγγελοχώρι είχε και δύο δοκάρια στο 23' και στο 86' αντίστοιχα. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Ιάσων Αυγής, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 3-11-2015 από την ΕΠΣΜ.

Η σύνθεση της Δόξας:
Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Καλαμπόκας, Σαρίκης, Σεΐζης, Μάσκας, Καρκάρης, Λιθοξόπουλος, Σαραμουρλής, Τσιφούτης Αθ., Γιόφκας, Τζιώλης, Κοπαλίδης Θ.
Αγωνίστηκαν για την Δόξα και οι: Μενεξές, Ψάρρας, Κύρου.