Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ!!!

ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 23ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣΜ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 1/2/2015 ΣΤΙΣ 11:00 Π.Μ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1, Η ΔΟΞΑ ΠΗΡΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 3-1 ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΥΣ ΤΖΑΦΑΪ (1 ΓΚΟΛ) ΚΑΙ ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ (2 ΓΚΟΛ).ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2013-2014, ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 0-1 ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑ ΒΑΚΟΥΦΑΡΗ.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ (ΝΙΚΗ 3-1):

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2013-14 (ΝΙΚΗ 0-1):

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ:

Ο Οδυσσέας Κορδελιού ιδρύθηκε το 1947 από τον Οδυσσέα Ξυλένιο. Η ομάδα του Κορδελιού έως και το 1977 συμμετείχε στο τοπικό πρωτάθλημα Β και Γ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Μ. Αγωνίστηκε συνολικά 8 περιόδους στις επαγγελματικές κατηγορίες της Ελλάδος (1 φορά στην Β εθνική και 9 φορές στην Γ εθνική). Έδρα της ομάδας αποτελεί το γήπεδο Οδυσσέα Κορδελιού και Ελευθεριακού στο δήμο Κορδελιού-Ευόσμου, Θεσσαλονίκη.Το 1985 σε έναν αγώνα κυπέλλου Ελλάδος επικράτησε επί του ΟΦΗ με 3-1 μέσα στο Γήπεδο Κορδελιού και έφτασε στους 4. Το 1998 αναδείχτηκε κυπελλούχος Ε.Π.Σ.Μ. επικρατώντας στον τελικό επι της Κρήνης με 2-1. Επίσης νίκησε στα πέναλτι με 5-2 τον Ολυμπιακό Κύμινων και αναδείχτηκε για δεύτερη φορά κυπελλούχος Ε.Π.Σ.Μ. την σεζόν 2010 - 2011. Την σεζόν 2011 - 2012 τερματίζει 1ος στον 2ο όμιλο της Δ΄ Εθνικής και προβιβάστηκε στην Γ΄ Εθνική.

Τρίτη 27 Ιανουαρίου 2015

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 31/1 & 1/2 στην Α1!!!

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων της Α1 ΕΠΣΜ για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (31 Ιανουαρίου – 1 Φεβρουαρίου) έτσι όπως ανακοινώθηκε από την επίσημη ιστοσελίδα της Ένωσης.
ΣΑΒΒΑΤΟ 31.01.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(23η αγωνιστική)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δείτε αναλυτικά τους σκόρερ, 22η αγωνιστική.

Δόξα Πενταλόφου-Α.Ε. Πολυδενδρίου 6-2

Γκολ και θέαμα πρόσφερε σήμερα η Δόξα Πενταλόφου που διέλυσε την Α.Ε. Πολυδενδρίου με το επιβλητικό σκορ 6-2 .Από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού φαινόταν ότι το παιχνίδι θα το κέρδιζε η Δόξα καθώς μόλις στο 2ο λεπτό μετά από σέντρα του Ιβάνοφ, ο Αραμπατζούδης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ψηλοκρεμαστό σουτ η μπάλα πέρασε τον τερματοφύλακα του Πολυδενδρίου και έτσι η Δόξα άνοιξε το σκορ 1-0.Η Δόξα συνέχισε την πίεση προς την εστία της ΑΕΠ και στο 26' μετά από σέντρα που πραγματοποίησε ο Αραμπατζούδης, ο Σαραμουρλής με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 για την Δόξα.Στο 37' λάθος του τερματοφύλακα του Πολυδενδρίου, ο Αραμπατζούδης του πήρε τη μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έδωσε αέρα 3 τερμάτων για την Δόξα.Να αναφέρουμε επίσης ότι πέρα από τα 3 γκολ που πέτυχε η Δόξα στο πρώτο ημίχρονο, έχασε επιπλέον κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.Σκορ ημιχρόνου 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο 58' ο Αραμπατζούδης έβγαλε τη σέντρα, στην πορεία της μπάλας βρέθηκε ο Χατζηαγοράκης και ο ίδιος με πλασέ έκανε το 4-0 για την Δόξα.Στο 74' ο Σαϊβανίδης της ΑΕΠ ανέτρεψε τον Σαρίκη, ο Σαρίκης ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι κι από τα έντέκα βήματα έκανε το 5-0 για την Δόξα, πετυχαίνοντας επίσης και το πρώτο του προσωπικό γκολ με την φανέλα της Δόξας.Στο 81' η ομάδα του Πολυδενδρίου μείωσε το σκορ σε 5-1 με σκόρερ τον Κατρατζόγλου.Στο 87' μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους παίκτες της Δόξας, ο Αραμπατζούδης πετυχαίνει χατ τρικ γράφοντας έτσι το 6-1.Οι παίκτες του Πολυδενδρίου δεν τα παράτησαν οι οποίοι μέχρι και το τελευταίο λεπτό δεν σταμάτησαν να αγωνίζονται και παρότι το σκορ ήταν 6-1 κατάφεραν να πετύχουν ακόμη ένα τέρμα, με τον Σαϊβανίδη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα 6-2.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Οδυσσέα Κορδελιού, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Ελευθερίου-Κορδελιού.Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 27/1/2015 από την ΕΠΣΜ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Δόξα Πενταλόφου: Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Γραικός, Χατζηαποστόλου, Ταΐρης (68' Κουζινόγλου), Σαρίκης, Σαραμουρλής, Χατζηαγοράκης, Αραμπατζούδης, Ιβάνοφ (63' Σαπάνης Μ.).

Α.Ε. Πολυδενδρίου: Agush, Μαυροβουνιώτης, Σαϊβανιδης, Μελίδης, Θεοδωρίδης, Παπαδόπουλος (75' Στεργιανάς), Τσομπανίδης, Κατρατζόγλου, Καρασαβίδης, Γιώτας, Μπέκλης (63' Lula Ronaldo).

Πέμπτη 22 Ιανουαρίου 2015

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Α.Ε. ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/1/2015 , ΩΡΑ 15:00 ,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΗΝ Α.Ε. ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 24-1-2015 ΚΑΙ ΩΡΑ 15:00 μ.μ., ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 22ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ.ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΘΩΣ Η ΔΟΞΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΑ PLAY OFF ΕΝΩ Η Α.Ε. ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΕΥΝΟΪΚΗ ΘΕΣΗ ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ A1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Η ΔΟΞΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΣΕΡΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΑΣΑΡΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ.ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Η ΔΟΞΑ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-2 ΕΝΩ Η Α.Ε. ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 0-5 ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΟΝΕ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1, Η ΔΟΞΑ ΕΙΧΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΣΤΟ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ Α.Ε.Π. ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1-2 ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΤΟΥΣ ΜΙΧΑΛΗ ΝΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΙΝ ΙΒΑΝΟΦ.

Τρίτη 20 Ιανουαρίου 2015

Πρόγραμμα αγώνων του Σαββάτου 24 Ιανουαρίου στην Α1!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 24.01.2015

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(22η αγωνιστική)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δείτε αναλυτικά τους σκόρερ, 21η αγωνιστική.

5 Γκολ: ΣταμπουλήςΑραμπατζούδης

3 Γκολ: Τζαφάι

2 Γκολ: Χατζηαγοράκης, Σαπάνης Γιάννης, Νάσης

1 Γκολ:  Γραικός

Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Ένωση Συκεών-Δόξα Πενταλόφου 1-2

Αγχωτική νίκη πέτυχε η Δόξα Πενταλόφου στο γήπεδο του Αγίου Παύλου με αντίπαλο την ουραγό Ένωση Συκεών, την οποία κέρδισε με σκορ 1-2.Στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου δεν έγιναν ουσιαστικές φάσεις καθώς η μπάλα παιζόταν στο κέντρο.Στο 8ο λεπτό η Ένωση παίρνει προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Κατεμίδη, κάνοντας το 1-0.Η Δόξα μετά το γκολ που δέχθηκε προσπάθησε να αντιδράσει χάνοντας 1-2 καλές ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Σταμπουλή και Χατζηαγοράκη.Το γκολ της ισοφάρισης για την Δόξα ήρθε τελικά στο 32', όταν ο Χατζηαγοράκης με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα 1-1.Σκορ ημιχρόνου 1-1.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να πετύχουν και ένα δεύτερο τέρμα, με την Δόξα όμως να είναι τελικά πιο τυχερή από την Ένωση.Στο 65' ο Χατζηαγοράκης πραγματοποιεί την σέντρα με αποδέκτη της μπάλας τον Σταμπουλή, ο τελευταίος από ευνοϊκή θέση σούταρε, ο τερματοφύλακας της Ένωσης αποκρούει ενστικτωδώς αλλά η μπάλα στην συνέχεια καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ένωσης βγαίνοντας έπειτα κόρνερ.Στο 73' η Δόξα κάνει την ολική ανατροπή του αγώνα παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Σταμπουλή, κάνοντας το 1-2.Στη συνέχεια η Δόξα έχασε κλασσικές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ με τους Χατζηαγοράκη στο 77' και Σταμπουλή στο 82', αλλά ο τερματοφύλακας των Συκεών βρέθηκε σε καλή μέρα και απέκρουε συνεχώς την μπάλα.Στα τελευταία λεπτά λίγο έλειψε να γίνει το 2-2 καθώς η Ένωση έχασε 2 μοναδικές ευκαιρίες να ισοφαρίσει το παιχνίδι αλλά το 1-2 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο την ΑΕ Πολυδενδρίου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24/1/2014 και ώρα 15:00 μ.μ. στο γήπεδο του Πενταλόφου.

Η σύνθεση της Δόξας:
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Γραικός, Σταμπουλής, Σαραμουρλής, Ταΐρης, Χατζηαποστόλου, Χατζηαγοράκης, Ιβάνοφ, Κουζιλόγλου
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τζαφάϊ και Σαρίκης.