Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Α.Ο. Καρδίας 0-1

Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε σήμερα η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο την ομάδα του Α.Ο. Καρδίας. Το σκορ της συνάντησης άνοιξε ο Τσελέπης για την Καρδία με ψηλοκρεμαστό πλασέ στο 34'. Σκορ ημιχρόνου 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα προσπάθησε να αντιδράσει χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Σαραμουρλή στο 61'. Από την άλλη και Καρδία έχασε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, απ' αυτές οι δύο κατέληξαν στο δοκάρια του Καλαμπόκα. Τελικό αποτέλεσμα 0-1. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αχιλλέα Τριανδρίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο πλαστικό γήπεδο της Τριανδρίας. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 1-12-2015 από την ΕΠΣΜ.

Η σύνθεση της Δόξας:
Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Καλαμπόκας, Σεΐζης, Κοπαλίδης, Καρκάρης, Λιθοξόπουλος, Τζιώλης, Σαραμουρλής, Σημαιοφορίδης, Γιόφκας, Κύρου, Πουμπουρίδης.
Αγωνίστηκαν για την Δόξα και οι: Καραφυλλίδης, Παροτσίδης, Μενεξές Δ.

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (15η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2015

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/11/2015, ΩΡΑ 11:00 Π.Μ., ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 29-11-2015 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 15ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ. ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2014-15 ΓΙΑ ΤΗΝ 38η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΔΟΞΑ ΚΑΙ Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΙΣΟΠΑΛΟΙ 1-1. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΥΔΗΣ.

Τρίτη 24 Νοεμβρίου 2015

Το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 28-29/11 στην Α1!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 28.11.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(15η αγωνιστική)

Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

ΕΠΣΜ: Η κλήρωση των αγώνων της Ε' φάσης του 45ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων!!!

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η κλήρωση των αγώνων της ε’ φάσης του 45ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων:

Ολυμπιακός Κυμίνων-Δόξα Πενταλόφου 3-0

Όντας καλύτερος και πιο ουσιαστικός ο Ολυμπιακός Κυμίνων κέρδισε την Δόξα Πενταλόφου με σκορ 3-0. Στο 17' ο Παντελίδης με ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σοϊλεμεζίδης του Ολυμπιακού έπιασε πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής το οποίο τράνταξε το δεξί κάθετο δοκάρι του Καλαμπόκα. Πολύ μεγάλη ευκαιρία έχασε η Δόξα για να ισοφαρίσει το ματς στο τέλος του ημιχρόνου με τον Σαραμουρλή. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή που έκανε ο Λιθοξόπουλος. Ο Τζαφάϊ ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε κάνοντας έτσι το 2-0 για τα Κύμινα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με ψηλοκρεμαστό σουτ στο 77' ο Θεοδωρίδης. Τέλος αξίζει να αναφέρουμε για άλλη μια φορά ότι στο σημερινό παιχνίδι αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο ως αλλαγή άλλο ένα παιδί από τις ακαδημίες της ομάδας, ο Νίκος Παροτσίδης. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΑΟ Καρδίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 24-11-2015 από την ΕΠΣΜ.

Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Καλαμπόκας, Σεΐζης, Κοπαλίδης, Μάσκας, Καρκάρης, Λιθοξόπουλος, Σαραμουρλής, Σημαιοφορίδης, Τσιφούτης Αθ., Γιόφκας, Κύρου.
Αγωνίστηκαν για την Δόξα και οι: Παροτσίδης, Ψάρρας, Μενεξές Δ.

Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (14η Αγωνιστική)

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ!!!

ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 14ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 22/11/2015 ΣΤΙΣ 15:00 Μ.Μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΝ ΚΥΜΙΝΩΝ.

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2014-15 ΓΙΑ ΤΗΝ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ, ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-2. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΤΖΑΦΑΪ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΠΑΝΗΣ.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ:

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΥΜΙΝΩΝ

Ο Μ.Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΤΟΣ ΙΔΡΥΣΗΣ ΤΟ 1949. ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΝ ΚΥΜΙΝΩΝ. ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Α1 ΕΠΣΜ ΣΤΗΝ Δ' ΕΘΝΙΚΗ, ΟΤΑΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2010-11. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2011-12, ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΤΩ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΡ 3-2 ΣΤΟ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ.