Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ. της ομάδος Μ.Α.Σ. ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ σας εύχονται Καλά Χριστούγεννα με υγεία, αγάπη, ευτυχία και πάντα να σκέφτεστε θετικά.

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1' ΕΠΣΜ 2015-16)

2 Γκολ: Σαραμουρλής, Τσιφούτης Αθ., Καραφυλλίδης.

1 Γκολ: Γιαννακόπουλος, Λιθοξόπουλος.

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

Μακεδονικός Λητής-Δόξα Πενταλόφου 2-1

Με ήττα αποχαιρετάει το 2015 η Δόξα Πενταλόφου, καθώς γνώρισε μια ήττα σοκ χθες στη Λητή από τον Μακεδονικό με σκορ 2-1. Αξιοσημείωτο είναι ότι με το ίδιο σκορ η Δόξα είχε ηττηθεί από τον Μακεδονικό Λητής και την σεζόν 2010-11. Στο πρώτο ημίχρονο ο Μακεδονικός άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Παπαδόπουλου στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης. Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ καθώς 5 λεπτά αργότερα ο Καραφυλλίδης έκανε το 1-1 για την Δόξα. Σκορ ημιχρόνου 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο αντί το παιχνίδι να είναι 1-3 έγινε 2-1. Μόλις στο 52' ο Τσιφούτης με ωραία ενέργεια πέρασε έναν αμυντικό της Λητής, πέρασε και τον τερματοφύλακα της και μόνος με άδεια εστία έκανε το σουτ αλλά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Τουμπέλη. Άλλη μια μεγάλη ευκαιρία έχασε και πάλι η Δόξα στο 57', όταν ο Γιόφκας βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Λητής, έκανε το σουτ με την μπάλα όμως να περνάει ψηλά άουτ από την εστία του Τουμπέλη. Όταν χάνεις όμως τέτοιες ευκαιρίες η μπάλα τιμωρεί και έτσι έγινε. Στο 77' σε μια αδράνεια στην άμυνα της Δόξας, ο Ρεντίνας με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τον Μακεδονικό Λητής. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Οδυσσέα Κορδελιού, για την στ' φάση του θεσμού του Κυπέλλου της ΕΠΣ Μακεδονίας. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Ελευθερίου Κορδελιού στις 6-1-2016 και ώρα 14:30 μ.μ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Μακεδονικός Λητής (Γιώργος Τίμου): Τουμπέλης, Τίμου, Ταουσιάνης, Παπαδόπουλος (25' Λαζαρίδης), Ντόνας, Καρυπίδης, Παχατουρίδης, Τζίκος, Δασίλας, Χατζηαγοράκης (68' Ρεντίνας).
Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Καλαμπόκας, Κοπαλίδης, Λιθοξόπουλος, Καρκάρης, Καραφυλλίδης, Πουμπουρίδης, Σημαιοφορίδης, Κύρου (58' Μάσκας), Τσιφούτης Αθ., Γιόφκας, Τζιώλης (77' Μενεξές Δ.).

Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (18η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗ ΛΗΤΗ!!!

ΝΤΕΡΜΠΥ ΟΥΡΑΓΩΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΛΗΤΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 18ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1' ΕΠΣΜ, ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 19/12/2015 ΣΤΙΣ 15:00 Μ.Μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΛΗΤΗΣ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1, Η ΔΟΞΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΣΕΖΟΝ ΚΑΘΩΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΛΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΣΚΟΡ 3-1. ΣΚΟΡΕΡ ΕΚΕΙΝΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΡΑΦΑΗΛ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, Ο ΣΩΤΗΡΗΣ ΣΑΡΑΜΟΥΡΛΗΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΙΘΟΞΟΠΟΥΛΟΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗ ΛΗΤΗ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2010-11 ΓΙΑ ΤΗΝ 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1' ΕΠΣΜ, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΛΗΤΗΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1.

Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου 2015

ΕΠΣΜ: Η κλήρωση αγώνων της στ’ φάσης του 45ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων!!!

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η κλήρωση αγώνων της στ’ φάσης του 45ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων:

Νίκη Ηρακλείου – Δόξα Ρετζικίου

Οι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 6 Ιανουαρίου 2016 και ώρα 14.30.

Τρίτη 15 Δεκεμβρίου 2015

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 19 & 20 Δεκεμβρίου 2015!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 19.12.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(18η αγωνιστική)

Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1' ΕΠΣΜ 2015-16)

Δείτε αναλυτικά τους σκόρερ, 17η αγωνιστική.

2 Γκολ: Σαραμουρλής, Τσιφούτης Αθ.

1 Γκολ: Γιαννακόπουλος, Λιθοξόπουλος, Καραφυλλίδης.

Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Θύελλα Περιστερώνα 1-2

Με ήττα έκλεισε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος η Δόξα Πενταλόφου, καθώς έχασε σήμερα το πρωί από την Θύελλα Περιστερώνα με σκορ 1-2. Η Δόξα που τα πήγε αρκετά καλά στο συγκεκριμένο ματς, θα μπορούσε ακόμη και να το πάρει το τρίποντο αν ήταν πιο ουσιαστική στις τελικές της προσπάθειες. Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα έδειξε καλό πρόσωπο από τα πρώτα λεπτά, χάνοντας πολύ μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Μάσκα στο 7'. Οι φιλοξενούμενοι έπειτα αντέδρασαν και στο 36' ανοίγουν το σκορ με ωραίο σουτ του Ανδρεάδη. Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στο δεύτερο μέρος η Δόξα συνέχισε τις προσπάθειες της για την ισοφάριση χάνοντας κλασσικές ευκαιρίες με τον Μάσκα πάνω στην γραμμή στο 54' και με τον Λιθοξόπουλο στο 59' να πιάνει πολύ δυνατό ευθύβολο σουτ αλλά ο τερματοφύλακας Σαραπατσάνος ήταν παρόν και στις δύο φάσεις. Οι προσπάθειες όμως καρποφόρησαν στο 64ο λεπτό, όταν ο Σαραμουρλής εκτέλεσε κόρνερ για την Δόξα, ο Καραφυλλίδης στην πρώτη του επαφή με την μπάλα (είχε περάσει ως αλλαγή 1 λεπτό πριν), με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε το παιχνίδι για την Δόξα σε 1-1. Στην συνέχεια η Δόξα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό προσπαθώντας να γυρίσει το παιχνίδι αλλά σε μία ανύποπτη φάση στο 83ο λεπτό και μετά από αδράνεια στην άμυνα της και πάλι ο Ανδρεάδης με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 1-2 για την Θύελλα Περιστερώνα το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στο 88' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σαραμουρλής. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Μακεδονικό Λητής, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Λητής. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 15-12-2015 από την ΕΠΣΜ.

Θύελλα Περιστερώνα (Γιάννης Κατσαρός): Σαραπατσάνος, Λαγόνζος, Παυλίδης, Δάμι, Ρενάλντο, Καλαποδόπουλος, Χαλαζιάς, Πεχλιβανίδης, Σαίντ, Ανδρεάδης, Χατζησεβαστός.

Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Καλαμπόκας, Σεΐζης, Κοπαλίδης, Καρκάρης, Λιθοξόπουλος, Σαραμουρλής, Μάσκας, Γιόφκας, Πουμπουρίδης (79' Μενεξές Δ.), Τζιώλης (63' Καραφυλλίδης), Τσιφούτης Αθ.