Πέμπτη 31 Μαρτίου 2016

SOS: Αλλαγή έδρας στον αγώνα Α.Ο. Καρδίας-Δόξα Πενταλόφου!!!

Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας ανακοινώνει ότι ο αγώνας Α.Ο. Καρδίας-Δόξα Πενταλόφου θα διεξαχθεί την Κυριακή 03.04.2016 και ώρα 17.30 στο γήπεδο Ρυσίου (χόρτο), αντί στο γήπεδο Πλαγιαρίου – Υπεύθυνος Α’ Βοηθειών: Καραμπούτας Γεώργιος.

Πρόγραμμα αγώνων της Κυριακής 3 Απριλίου 2016 στην Α1!!!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03.04.2016

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(32η αγωνιστική)

Δόξα Πενταλόφου-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0

Μετά την εκτός έδρας ισοπαλία μέσα στην Αυγή, η Δόξα Πενταλόφου μέσα σε δύο αγωνιστικές πήρε άλλον έναν βαθμό, μετά και την σημερινή ισοπαλία με σκορ 0-0 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Κυμίνων. Οι νεαροί παίκτες της Δόξας δείχνουν σε κάθε παιχνίδι ότι κοιτάνε κάθε αντίπαλο τους σαν ίσο προς ίσο κι αυτό φάνηκε και στο σημερινό ματς, καθώς οι δυο ομάδες είχανε ακριβώς 50 ΒΑΘΜΟΥΣ διαφορά, κι όμως το παιχνίδι έληξε ισόπαλο. Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα ο Ολυμπιακός έχασε τεράστια ευκαιρία στο 7' να προηγηθεί στο σκορ, αλλά οι παίκτες των Κυμίνων δεν κατάφεραν μέσα στην αναμπουμπούλα που δημιουργήθηκε στην άμυνα της Δόξας, να πετύχουν κάποιο γκολ. Η Δόξα από την πλευρά της έχασε κι αυτή δύο καλές ευκαιρίες και πιο συγκεκριμένα η πρώτη στο 39' όταν ο Μάσκας εκτέλεσε έμμεσο φάουλ, η μπάλα στη συνέχεια βρέθηκε στον Σαπάνη με τον τελευταίο να πιάνει ένα αδύναμο πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή, χωρίς όμως να ανησυχήσει ο Μουρμούρας μπλόκαρε εύκολα τη μπάλα και η δεύτερη στα χασομέρια του πρώτου ημιχρόνου όταν ξανά ο Μάσκας εκτέλεσε φάουλ για την Δόξα, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των Κυμίνων. Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο, με τις δύο ομάδες να παίρνουν τελικά από ένα βαθμό. Τελικό αποτέλεσμα 0-0. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Α.Ο. Καρδίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 3-4-2016 στις 17:30 μ.μ., στο γήπεδο του Πλαγιαρίου.

Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Ψάριας, Τσιφούτης Αθ., Σαπάνης, Μάσκας, Λιθοξόπουλος, Γιόφκας, Μενεξές (67' Καρκάρης), Σημαιοφορίδης (60' Σαραμουρλής), Τζιώλης, Πουμπουρίδης, Τάκης (82' Παροτσίδης).
Ολυμπιακός Κυμίνων (Στέφανος Δημητριάδης): Μουρμούρας, Σεΐζης, Κιομιρτζόγλου, Τζαφάϊ, Τσακίρης, Νικολίτσας, Παντελίδης, Σαββαΐδης, Θεοδωρίδης, Τζήμας, Αρσενίδης (46’ Καραντασιάδης).

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (31η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Τρίτη 29 Μαρτίου 2016

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΤΕΤΑΡΤΗ 30/3/2016, ΩΡΑ 17:00 Μ.Μ., ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 30-3-2016 ΚΑΙ ΩΡΑ 17:00 μ.μ., ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 31ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1, Η ΔΟΞΑ ΕΙΧΕ ΗΤΤΗΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 3-0. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 25Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1' ΕΠΣΜ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2014-2015, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΗΡΘΕ ΙΣΟΠΑΛΗ 0-0 ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ.

Δευτέρα 28 Μαρτίου 2016

Πρόγραμμα αγώνων Τετάρτης 30 Μαρτίου 2016 στην Α1!!!

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(31η αγωνιστική)

Δόξα Πενταλόφου-Μακεδονικός 0-2

Την ήττα γνώρισε σήμερα το πρωί η Δόξα Πενταλόφου από τον πρωτοπόρο Μακεδονικό, με σκορ 0-2. Ένα σκορ νίκης το οποίο ο Μακεδονικός το σιγούρεψε πολύ δύσκολα στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Δόξα από την άλλη στάθηκε πάρα πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο με αρκετά νεαρούς παίκτες απέναντι σε μία ομάδα πιο έμπειρη και πιο ποιοτική ομάδα όπως είναι ο Μακεδονικός. Το 0-1 έγινε στο 6' με κοντινό πλασέ του Λυκίδη, έπειτα από ένα παιδαριώδες λάθος που έγινε στην άμυνα της Δόξας. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Δόξα στο 35', όταν ο Λιθοξόπουλος δεν μπόρεσε από κοντά να πλασάρει, με τον Καραβελίδη να μπλοκάρει τη μπάλα. Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μακεδονικός έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ, με την μεγαλύτερη φάση να έρχεται στο 77', όταν ο Ζαγναφέρης με ανάποδο ψαλίδι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ από την εστία του Ψάρια. Το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε στο 88', μετά από δυνατή κεφαλιά του Στασινόπουλου. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Κυμίνων, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 30-3-2016 στις 17:00 π.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης):  Ψάριας, Τσιφούτης Αθ., Λιθοξόπουλος, Σαπάνης, Μάσκας, Πουμπουρίδης (62' Παροτσίδης), Σαραμουρλής, Σημαιοφορίδης (74' Τάκης), Μενεξές (87' Κύρου), Γιόφκας, Τζιώλης.