Κυριακή 10 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-2

Καλά στοιχεία έδειξε στο πρώτο της επίσημο φιλικό παιχνίδι η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο τον Ηρακλή Αμπελοκήπων παρά την ήττα που γνώρισε με σκορ 0-2.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα είχε κάποιες καλές ευκαιρίες με τους Νάση και Τζαφάι αλλά χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα.Σε ξαφνική αντεπίθεση στο 34' γίνεται το 0-1 για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων.Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του παιχνιδιού είχε πέσει καθώς και απ' τους δύο προπονητές έγιναν αρκετές αλλαγές .Στο 62' μετά από λάθος της άμυνας της Δόξας διαμορφώνεται το τελικό 0-2 για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων.Οι Απόστολος Κομπόλιας και Ηλίας Σαπάνης αν και είναι ακόμα νωρίς, βγάλανε ορισμένα συμπεράσματα από το συγκεκριμένο παιχνίδι.Η Δόξα τώρα αν και είχε 5 βασικές απουσίες έδειξε καλό πρόσωπο στο πρώτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας για την νέα αγωνιστική περίοδο.Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα το Σάββατο (16/8) στις 18:30 μ.μ. με τον Παύλο Μελά στο γήπεδο Πενταλόφου.

Δείτε παρακάτω φάσεις και γκολ από το παιχνίδι:

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ:kampaniasports.gr

Σάββατο 9 Αυγούστου 2014

Προετοιμασία της Δόξας ενόψει του φιλικού αγώνα με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων (vid)!!!

Ρίχνουν ιδρώτα οι ποδοσφαιριστές της Δόξας ενόψει του αυριανού πρώτου φιλικού αγώνα που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου στις 18:30 μ.μ. με την ομάδα του Ηρακλή Αμπελοκήπων!!!

Δείτε παρακάτω βίντεο από την χθεσινή προπόνηση (8/8) της Δόξας:

Ξεκίνησαν και οι εγγραφές για τις ακαδημίες της Δόξας!!!

Ο Μ.Α.Σ. Δόξα Πενταλόφου ανακοινώνει ότι από τις 4/8/2014 ξεκινάνε οι εγγραφές για τις ακαδημίες της ομάδας.

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΓΓΡΑΦΩΝ:    1.ΛΕΒΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
                                                  2.ΚΑΤΣΑΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
                                                  3.ΣΑΡΜΟΥΡΛΗΣ ΤΡΑΪΑΝΟΣ

Τρίτη 5 Αυγούστου 2014

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 10/8 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ!!!

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 10/8/2014 ΚΑΙ ΩΡΑ 18:30 μ.μ. ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΙΗΘΕΙ Ο 1ος ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Γ' ΕΘΝΙΚΗ).