Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Τα «πάρε-δώσε» του Ιανουαρίου!!!

Ένα από τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα της Δόξας Πενταλόφου ο Γιώργος Βασιλείου.

Δείτε παρακάτω τις μεταγραφές που έκανε η Δόξα Πενταλόφου αλλά και το ποιοί αποχώρησαν από την ομάδα.

Μεταγραφές: Αναστάσιος Γρηγοριάδης (τερματοφύλακας από ΑΕ Νέων Σίνδου), Φώτιος Καραφυλλίδης (αμυντικός από Καμπανιακό), Ιωάννης Λιθοξόπουλος (αμυντικός από Αστραπή Μεσσαίου), Γεώργιος Βασιλείου (επιθετικός από Καμπανιακό).

Αποχωρήσεις: Ανέστης Καστανίδης (τερματοφύλακας για τον Ιωνικό Ιωνίας), Γεώργιος Σταμπουλής (επιθετικός για την ΑΠΕ Λαγκαδά), Μιχαήλ Νάσης (επιθετικός για τον ΠΟ Μουδανίων), Κωνσταντίνος Ψωμαδέλης (αμυντικός για τον Εθνικό Ευόσμου), Ηλίας Πάτσο (μέσος), Τραϊανός Γιόφκας (επιθετικός για τον Ατρόμητο Ν.Φιλαδέλφειας), Παναγιώτης Σακκόγλου (μέσος για τον Οδυσσέα Κορδελιού).

ΔΕΙΤΕ "ΕΔΩ" ΤΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ.

Τρίτη 3 Φεβρουαρίου 2015

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 7 & 8 Φεβορυαρίου στην Α1!!!

Δείτε το πρόγραμμα αγώνων του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣ Μακεδονίας, για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 7-8 Φεβρουαρίου.
ΣΑΒΒΑΤΟ 07.02.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(24η αγωνιστική)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δείτε αναλυτικά τους σκόρερ, 23η αγωνιστική.

Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Πενταλόφου 1-1

Ισόπαλοι (1-1) αναδείχθηκαν στο γήπεδο του Κορδελιού Οδυσσέας και Δόξα Πενταλόφου, με τον Χατζηαγοράκη να σημαδεύει δύο φορές το δοκάρι της εστίας του Οδυσσέα Κορδελιού.Στο πρώτο ημίχρονο ο Οδυσσέας ξεκίνησε πιο δυνατά στο παιχνίδι, δημιουργώντας αρκετούς κινδύνους  στην εστία του Φωτόπουλου με την επιθετκή τριάδα του Οδυσσέα Γιαννιώτη, Βακουφάρη και Κόλκο. Στο 12' σουτ του Αραμπατζούδη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αθανασίου.Στο 17' ο Οδυσσέας άνοιξε το σκορ μετά από αδράνεια της άμυνας της Δόξας, ο Δημογκίκας πραγματοποίησε τη σέντρα και ο Γιαννιώτης με κεφαλιά έκανε το 1-0.Δύο λεπτά αργότερα ο Χατζηαγοράκης με πλασέ σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κορδελιού.Από κει και πέρα μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου ο Οδυσσέας είχε μια ελαφρά υπεροχή από την Δόξα αλλά και οι ομάδες δεν μπόρεσαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο καθώς το γήπεδο λόγω της βροχής ήταν σε άθλια κατάσταση.Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα μπήκε με άλλο πρόσωπο στο παιχνίδι, η οποία με την είσοδο του Τζαφάϊ αλλά και του Μίλτου Σαπάνη άλλαξαν τελείως την εικόνα της Δόξας από το πρώτο μέρος.Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα να ισοφαρίσει το παιχνίδι όταν ο Γραικός έκανε τη σέντρα, ο Ιβάνοφ στη συνέχεια έπιασε καρφωτή κεφαλιά και καθώς η μπάλα φαινόταν ότι θα έμπαινε στα δίχτυα, ο Αθανασίου απέκρουσε πολύ δύσκολα σε κόρνερ.Η Δόξα συνέχισε τον επιθετικό μονόλογο και κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι στο 77' όταν ο Ιβάνοφ έκανε συρτή πάσα προς τον Χατζηαγοράκη και ο ίδιος με πλασέ πάνω στην κίνηση έκανε το 1-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Η Δόξα προσπάθησε να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ αλλά στο 82' και πάλι ο Χατζηαγοράκης έπιασε ένα ωραίο γυριστό σουτ και η μπάλα στη συνέχεια κατέληξε ξανά στο οριζόντιο αυτή τη φορά δοκάρι του Αθανασίου.Στο 87' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σεΐζης, αφήνοντας με δέκα παίκτες την Δόξα για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Κόλκος του Οδυσσέα Κορδελιού έκανε ένα πολύ δυνατό σουτ προς την εστία της Δόξας αλλά ο Φωτόπουλος απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.Τελικό αποτέλεσμα 1-1.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΓΣ Ηλιούπολης, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου.Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 3/2/2015 από την ΕΠΣΜ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Δόξα Πενταλόφου (Ηλίας Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Γραικός, Χατζηαποστόλου, Ταΐρης (90' Καραφυλλίδης), Βασιλείου (67' Σαπάνης Μ.),  Σαραμουρλής (46' Τζαφάϊ), Χατζηαγοράκης, Αραμπατζούδης, Ιβάνοφ.

Οδυσσέας Κορδελιού (Βασίλης Αντωνιάδης): Αθανασίου, Ελευθερίου (83' Παν. Σακκόγλου), Παν. Παναγιωτίδης, Καρράς, Παπαδόπουλος, Γίδαρος, Κ. Μακρής (69' Κ. Παναγιωτίδης), Δημογκίκας, Γ. Γιαννιώτης, Βακουφάρης, Κόλκος.