Τρίτη 3 Μαρτίου 2015

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 7-8 Μαρτίου στην Α1!!!

Δείτε το πρόγραμμα αγώνων για το πρωτάθλημα της Α1  ΕΠΣ Μακεδονίας, του ερχόμενου Σαββατοκύριακου 7-8 Μαρτίου.
ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 07.03.2015
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(29η αγωνιστική)

Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015

Νέος προπονητής της Δόξας Πενταλόφου ο Κώστας Μπήκας!!!

Μετά από τρία επιτυχημένα χρόνια στον Παύλο Μελά, ο Κώστας Μπήκας αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία της Δόξας Πενταλόφου.
Ο Κώστας Μπήκας τα βρήκε σε όλα με την διοίκηση της Δόξας Πενταλόφου και από αύριο αναλαμβάνει δράση, αντικαθιστώντας τον Ηλία Σαπάνη, ο οποίος είχε αποχωρήσει από την Δόξα την περασμένη εβδομάδα.Έτσι ο γνωστός προπονητής αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του με την Δόξα Πενταλόφου που αντιμετωπίζει αυτή την αγωνιστική στον Πεντάλοφο τον Αχιλλέα Τριανδρίας.
Να υπενθυμίσουμε ότι ο Κώστας Μπήκας ήταν ξανά προπονητής στο παρελθόν στην Δόξα Πενταλόφου, όταν η ομάδα αγωνιζόταν στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας της ΕΠΣΜ την περίοδο 2008-09.

Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

Μακεδονικός-Δόξα Πενταλόφου 1-0

Την πρώτη ήττα στον δεύτερο γύρο γνώρισε η Δόξα Πενταλόφου καθώς έχασε στην Νέα Ευκαρπία από τον Μακεδονικό με σκορ 1-0.Στο πρώτο ημίχρονο ο Μακεδονικός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Φωτόπουλου.Στο 13' ο Μακεδονικός άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Φούκα.Στο 24' σουτ του Αραμπατζούδη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από την εστία του Πεϊμανίδη.Στο 32' σουτ του Παπαποστόλου η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Φωτόπουλου.Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα πατούσε πιο καλά στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησε να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης.Γκολ που δεν χάνονται έχασε σε δύο περιπτώσεις η Δόξα Πενταλόφου.Πρώτη και μεγαλύτερη ευκαιρία ήταν στο 69', όταν ο Κουζινόγλου έβγαλε τετ α τετ με κάθετη πάσα τον Ιβάνοφ και μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα του Μακεδονικού δεν κατάφερε να σκοραρεί και να φέρει το ματς στα ίσα.Μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του έχασε ο Μακεδονικός στο 73', όταν η κεφαλιά του Παπαποστόλου πέρασε λίγο άουτ από την εστία του Φωτόπουλου.Η Δόξα συνέχισε να πιέζει την εστία του Μακεδονικού παρά την άδικη αποβολή του Γαβριηλίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 83'.Η πίεση της Δόξας συνεχίστηκε και στο 89' νέο τετ α τετ με τον Πουμπουρίδη, ο οποίος δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Πεϊμανίδη.Τελικό σκορ 1-0.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αχιλλέα Τριανδρίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 3/3/2015 από την ΕΠΣΜ.

Η σύνθεση της Δόξας Πενταλόφου: Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Σαπάνης Μ. (16' Σαρίκης), Ταΐρης, Ιβάνοφ, Σαραμουρλής, Τζαφάϊ, Χατζηαγοράκης (64' Κουζινόγλου), Αραμπατζούδης (79' Πουμπουρίδης), Βασιλείου.

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣM

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.