Παρασκευή 21 Αυγούστου 2015

ΕΠΣΜ: Την Τετάρτη 26 Αυγούστου 2015 και ώρα 19.00 οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων!!!

Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι όλες οι κληρώσεις των αγώνων των πρωταθλημάτων της Α1, Α’, Β’ και Γ’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 26 Αυγούστου 2015 και ώρα 19.00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δήμου Πυλαίας Χορτιάτη, η οποία βρίσκεται στο ισόγειο του Δημαρχιακού μεγάρου στο Πανόραμα.
Καλούνται οι εκπρόσωποι όλων των σωματείων να παραβρεθούν στην κλήρωση.

Πέμπτη 20 Αυγούστου 2015

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Χελιδόνια 1-2

Το πρώτο φιλικό προετοιμασίας πραγματοποίησε χθες (19/8) η Δόξα Πενταλόφου, η οποία ηττήθηκε από την ομάδα των Χελιδονιών με σκορ 1-2. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο.Στο πρώτο μέρος η Δόξα Πενταλόφου ήταν κυρίαρχη στο παιχνίδι, χάνοντας 2-3 κλασσικές ευκαιρίες με τον Πουμπουρίδη και τον Γιόφκα. Τελικά το σκορ άνοιξε για την Δόξα στο 44' ο Λιθοξόπουλος με καρφωτή κεφαλιά, μετά από σέντρα του Πουμπουρίδη. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές στις ομάδες τους, με αποτέλεσμα η ομάδα των Χελιδονιών να είναι αυτή ανώτερη της Δόξας και μέσα σε τρία λεπτά κατάφερε να γυρίσει το σκορ υπέρ της. Συγκεκριμένα στο 73' ο Γεωργιάδης ισοφάρισε με ένα φανταστικό γκολ αρκετά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή και στο 76' έγινε το 1-2 για την ομάδα των Χελιδονιών. Επίσης δοκάρι είχαν τα Χελιδόνια στο 86'. Επόμενο δεύτερο φιλικό για την Δόξα θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 23-8-2015 και ώρα 18:30 μ.μ. στο γήπεδο Πενταλόφου με αντίπαλο την πολύ ενισχυμένη φέτος Αστραπή Μεσαίου.

ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΜΕ ΤΑ ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ:

Δευτέρα 10 Αυγούστου 2015

Η πρώτη προπόνηση της Δόξας Πενταλόφου για την σεζόν 2015-16!!!

Την πρώτη προπόνηση πραγματοποίησε σήμερα 10/8 η Δόξα Πενταλόφου ενόψει την νέας αγωνιστικής περιόδου που την βρίσκει στο πρωτάθλημα της Α1 2015-16. Υπό τις οδηγίες του νέου προπονητή Ανέστη Τσόμπανου ξεκίνησε η ομάδα τις προπονήσεις για την καινούργια σεζόν, η οποία αναμένεται να είναι πολύ δύσκολη και αρκετά ανταγωνιστική. Η ομάδα έκλεισε και το πρώτο της φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα των Χελιδονιών (Α' ΕΠΣΜ), το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Αυγούστου και ώρα 18:30 μ.μ. στο Δημοτικό γήπεδο Πενταλόφου.