Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!

Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Πενταλόφου 1-0

Πολύ δύσκολη νίκη πέτυχε σήμερα το πρωί ο Οδυσσέας Κορδελιού απέναντι σε μια αξιόμαχη Δόξα Πενταλόφου η οποία κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλο της και με λίγο τύχη θα μπορούσε να φύγει με το διπλό από το Κορδελιό. Το πρώτο ημίχρονο μέχρι και το μισάωρο δεν είχε να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο αλλά από εκείνη τη χρονική στιγμή, μετά το 30' και οι δύο ομάδες έχασαν από μία καλή ευκαιρία, με την ομάδα του Οδυσσέα να χάνει αυτή πρώτη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ στο 33' και η Δόξα στο 42' να χάνει κι αυτή την μεγάλη ευκαιρία με τον Μάσκα. Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους διότι κατάφεραν να ανοίξουν πολύ γρήγορα το σκορ στο 48ο λεπτό με σουτ του Γιώργου Γιαννιώτη. Το παιχνίδι μέχρι το τέλος κύλησε έτσι με τον Οδυσσέα να έχει μια ελαφρά υπεροχή κρατώντας παράλληλα και το αποτέλεσμα που ήθελε. Τελικό αποτέλεσμα 1-0. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΠΑΟ Κουφαλίων, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο των Κουφαλίων. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 2-2-2016 από την ΕΠΣΜ.

Η σύνθεση της Δόξας:
Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Πένου, Τσιφούτης Χρ., Καρκάρης, Μάσκας, Σαπάνης, Λιθοξόπουλος, Πουμπουρίδης (38' Μενεξές Δ.), Σαραμουρλής, Γιόφκας, Τζιώλης (Βασιλειάδης), Τσιφούτης Αθ.

Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2016

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (22η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ!!!

ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 22ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣΜ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 31/1/2016 ΣΤΙΣ 11:00 Π.Μ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1, Η ΔΟΞΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 0-3. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 6Η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΘΕΣΜΟΥ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2015-2016, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΟΡ 3-0 ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ.

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ:

Ο Οδυσσέας Κορδελιού ιδρύθηκε το 1947 από τον Οδυσσέα Ξυλένιο. Η ομάδα του Κορδελιού έως και το 1977 συμμετείχε στο τοπικό πρωτάθλημα Β και Γ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Μ. Αγωνίστηκε συνολικά 8 περιόδους στις επαγγελματικές κατηγορίες της Ελλάδος (1 φορά στην Β εθνική και 9 φορές στην Γ εθνική). Έδρα της ομάδας αποτελεί το γήπεδο Οδυσσέα Κορδελιού και Ελευθεριακού στο δήμο Κορδελιού-Ευόσμου, Θεσσαλονίκη.Το 1985 σε έναν αγώνα κυπέλλου Ελλάδος επικράτησε επί του ΟΦΗ με 3-1 μέσα στο Γήπεδο Κορδελιού και έφτασε στους 4. Το 1998 αναδείχτηκε κυπελλούχος Ε.Π.Σ.Μ. επικρατώντας στον τελικό επι της Κρήνης με 2-1. Επίσης νίκησε στα πέναλτι με 5-2 τον Ολυμπιακό Κύμινων και αναδείχτηκε για δεύτερη φορά κυπελλούχος Ε.Π.Σ.Μ. την σεζόν 2010 - 2011. Την σεζόν 2011 - 2012 τερματίζει 1ος στον 2ο όμιλο της Δ΄ Εθνικής και προβιβάστηκε στην Γ΄ Εθνική.