Σάββατο 18 Μαρτίου 2017

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/3/2017, ΩΡΑ 11:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ

ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΙΩΝΙΑΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 25ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 19/3/2017 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ.  ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 2-1. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΗΤΑΝ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΖΑΡΗ.

+

ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ

Επτά φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο Ιωνικός Ιωνίας, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η προϊστορία δεν ευνοεί τη Δόξα στα παιχνίδια με τον Ιωνικό, όταν είναι γηπεδούχος. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 2 νίκες, ο Ιωνικός 4, ενώ 1 παιχνίδι έχει λήξει ισόπαλο. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η ομάδα του Ιωνικού Ιωνίας με 8-7.

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου-Δόξα Πενταλόφου 2-0

Σ' ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, η Δόξα Πενταλόφου ηττήθηκε μέσα στον Άγιο Αθανάσιο από τον τοπικό ΑΟΚ με τελικό σκορ 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο η φιλουξενούμενη Δόξα ήταν αυτή που απείλησε την εστία του ΑΟΚ, όταν στο 14' ο Μίλτος Σαπάνης έπιασε δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά ο Χατζόπουλος μπλόκαρε τη μπάλα. Δύο λεπτά αργότερα ο ΑΟΚ πήρε κεφάλι στο σκορ, όταν Φιγκούρι μέσα από την μικρή περιοχή εκμεταλέυτηκε το αμυντικό λάθος της Δόξας και με ένα σουτ κεραυνό έκανε το 1-0. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα έιχε μια ελαφρά υπεροχή στο παιχνίδι, χωρίς όμως να δημιουργήσει μια αξιόλογη τελική προσπάθεια. Αντίθετα ο ΑΟΚ έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο 60ο λεπτό όταν ο Κωνσταντινίδης έβγαλε κάθετη πάσα στον Λαφτσίδη, ο τελευταίος βρισκόμενος τετ α τετ με τον Ψάρια έκανε το σουτ αλλά ο τερματοφύλακας της Δόξας απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Στο 78ο λεπτό η Δόξα ήταν αυτή που έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, όταν μετά από αναμπουμπούλα που δημιουργήθηκε στην άμυνα του ΑΟΚ, ο Μάσκας έπιασε δυνατό συρτό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα εν συνεχεία βρίσκει στο πόδι του Γιάννη Σαπάνη και αυτός με φαλτσαριστό σουτ έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ από την εστία του Χατζόπουλου. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 85' μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανώλη Λαφτσίδη. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Ιωνικό Ιωνίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Νεοχωρούδας. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 14/3/2017 από την ΕΠΣΜ.

Το φύλλο αγώνος:
ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 2-0
ΣΚΟΡΕΡ: Φιγκούρι (16'), Λαφτσίδης Μ. (85' πεν.)
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Παλαιολόγου (Στάγκος - Δεμερτζής)
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου (Κώστας Κορμαρής): Χατζόπουλος, Τάφα, Κουνουπάκης, Φιγκούρι, Αβράαμ, Βέλιος, Λαφτσίδης Μ. (86' Σάμιος), Χατζημιχαήλ, Μιμηκόπουλος Θ., Μπούκας (89' Μιμηκόπουλος Γ.), Κωνσταντινίδης (71' Φαγάς).
Δόξα Πενταλόφου (Κώστας Λαμπάδας): Ψάριας, Τσιτλαχίδης (80' Σαραμουρλής), Γιόφκας, Σκέμπης, Σαπάνης Ι., Σταματάκης, Φλαρούντζος (71' Σημαιοφορίδης), Φούκας, Κιθαρίδης (56' Τσιφούτης Αθ.), Σαπάνης Μ., Μάσκας.

Σάββατο 11 Μαρτίου 2017

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ!!!

ΤΟΝ ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 24ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 12/3/2017 ΚΑΙ ΩΡΑ 16:00 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΕΙΧΕ ΗΤΤΗΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 1-2. ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΤΥΧΕΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΦΟΥΚΑΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ.

ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΑΓΩΝΩΝ ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ
Δεκατρείς φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, στο γήπεδο του Αγίου Αθανασίου. Η προϊστορία δεν ευνοεί τη Δόξα στα παιχνίδια με τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, όταν είναι φιλοξενούμενη. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 2 νίκες, ο Άγιος Αθανάσιος 7, ενώ 4 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η ομάδα του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου με 24-10.

ΥΓΡΑΣΙΑ: 44-52%

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (24η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.