Παρασκευή 28 Απριλίου 2017

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 30/4/2017, ΩΡΑ 17:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ

ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 30ΗΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ 2016-17. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 30-4-2017 ΚΑΙ ΩΡΑ 17:00 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ. ΕΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΘΩΣ Η ΜΕΝ ΔΟΞΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΕΝΩ Ο ΔΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΙΣ "ΒΑΛΙΤΣΕΣ" ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ 2017-18. ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Η ΔΟΞΑ ΠΗΡΕ ΜΙΑ ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ, ΕΠΙΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 1-2. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΧΑΝ ΧΡΗΣΤΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΚΑΣ (0-1 ΜΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΦΑΟΥΛ) ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΦΟΥΚΑΣ (1-2 ΜΕ ΚΟΝΤΙΝΗ ΠΡΟΒΟΛΗ).

+

ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

Έξι φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο Αστέρας Αμπελοκήπων, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η προϊστορία ευνοεί τη Δόξα στα παιχνίδια με τον Αστέρα Αμπελοκήπων, όταν είναι γηπεδούχος. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 4 νίκες, ο Αστέρας Αμπελοκήπων 1, ενώ 1 παιχνίδι έχει λήξει ισόπαλο. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η ομάδα της Δόξας με 10-9.

Τρίτη 25 Απριλίου 2017

Το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 29-30 Απριλίου στον Α' όμιλο της Α' Κατηγορίας!!!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 29.04.2017
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(30η αγωνιστική)

Κυριακή 23 Απριλίου 2017

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (29η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α' ΕΠΣΜ 2016-17)

Δείτε αναλυτικά τους σκόρερ, 29η αγωνιστική.

Α.Ε. Ευόσμου-Δόξα Πενταλόφου 1-1

Ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕ Ευόσμου και Δόξα Πενταλόφου μέσα στο γήπεδο του Ευόσμου, σ' ένα παιχνίδι με εκατέρωθεν φάσεις και από τις δύο ομάδες. Η ΑΕ Ευόσμου ήταν αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ αρκετά νωρίς (6') με κοντινή κεφαλιά του Μπατάλη μετά από αναταραχή που δημιουργήθηκε στην άμυνα της Δόξας. Στη συνέχεια η Δόξα έχασε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει αλλά ακόμη και να προηγηθεί. Αρχικά στο 24' ο Γιόφκας από θέση τετ α τετ πλάσαρε τον Πέππα αλλά ο τελευταίος απέκρουσε ενστικτωδώς και τρία λεπτά αργότερα (27') ο Σαραμουρλής από την ίδια θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του προαναφερθέντος. Στο 33' ο Ντόκου έπιασε δυνατό διαγώνιο σουτ από καλή θέση αλλά ο Ψάριας απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τόσο η ΑΕ Ευόσμου όσο και η Δόξα προσπαθούσαν κυρίως με αντεπιθέσεις να πετύχουν κάποιο τέρμα αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα. Στο 58' ο Μάσκας εκτέλεσε φάουλ για την Δόξα, ο Γιάννης Σαπάνης έπιασε καρφωτή κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε σύριζα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πέππα. Στο 65' ο Ντόκου μέσα από την μικρή περιοχή έπιασε δυνατό σουτ η μπάλα όμως τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Ψάρια. Στη συνέχεια η Δόξα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού χωρίς όμως να δημιουργήσει κάτι επικίνδυνο στα αντίπαλα καρέ. Φτάνουμε στο 88ο λεπτό του αγώνα όταν ο Τζιώλης εκτέλεσε κόρνερ για την Δόξα και στη συνέχεια ο Γιάννης Σαπάνης με εντυπωσιακή κεφαλιά έγραψε το 1-1. Στο 91' ο Τζιώλης λίγο έλειψε να κάνει την ολική ανατροπή όταν το σουτ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του Πέππα. Τελικό αποτέλεσμα 1-1. Επόμενος και τελευταίος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον υποβιβασμένο Αστέρα Αμπελοκήπων, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Νεοχωρούδα. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 25/4/2017 από την ΕΠΣΜ.