ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α' ΕΠΣΜ 2017-18)

2 Γκολ: Σκέμπης Ν.

1 Γκολ: Γιόφκας, Σίμος, Τζιώλης, Δαλκίδης

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018

Δόξα Πενταλόφου-Π.Α.Ο.Κ. Κυμίνων Μαλγάρων 2-3

Με το αριστερό μπήκε στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2018 η Δόξα Πενταλόφου, καθώς ηττήθηκε σήμερα το πρωί στο γήπεδο του Πενταλόφου από την ομάδα του ΠΑΟΚ Κυμίνων-Μαλγάρων με σκορ 2-3. Να αναφέρουμε ότι πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον άδικο θάνατο του παλαιού παράγοντα της ομάδος, Σταύρου Μουσιώνη. Στον αγώνα τώρα οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτη την εστία του Σεϊφεδίνογλου, όταν στο 6ο λεπτό ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έκανε λανθασμένη έξοδο, ο Σίμος έκλεψε τη μπάλα από τα αριστερά, έβγαλε ωραία σέντρα προς τον Μάσκα κι αυτός με άδεια εστία έπιασε αδύναμο πλασέ με αποτέλεσμα να φύγει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι. Στο 24' η Δόξα άνοιξε το σκορ όταν ο Σίμος έβγαλε σέντρα από τα αριστερά για τον Πουμπουρίδη, αυτός άφησε για τον Παροτσίδη, ο οποίος με ωραίο δυνατό σουτ έκανε το 1-0. Η ομάδα των Μαλγάρων απάντησε σχετικά άμεσα και συγκεκριμένα στο 27ο λεπτό ο Σακκόγλου, που ήταν κι από τους κορυφαίους του αγώνα, με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια, 1-1. Μεγάλη ευκαιρία να ξαναπεράσει μπροστά σκορ έχασε η Δόξα, όταν στο 29' ο Παροτσίδης έδωσε ωραία πάσα στον Πουμπουρίδη, με τον δεύτερο να μην μπορεί από πάρα πολύ καλή θέση να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Σεϊφεδίνογλου. Τα Μάλγαρα απάντησαν εκ νέου με μεγάλη χαμένη ευκαιρία όταν στο 33' ο Σακκόγλου έπιασε δυνατή κεφαλιά με αποτέλεσμα η μπάλα να τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι του Ψάρια. Από το 40' μέχρι και την λήξη του ημιχρόνου η ομάδα του Νίκου Τσίμπου έφερε τα πάνω-κάτω στο παιχνίδι ανατρέποντας ολοκληρωτικά το εις βάρος τους σκορ. Η αρχή έγινε στο 41' όταν ο Παπαδημητρίου με δυνατό σουτ έκανε το 1-2. Στο 43' ο Ψάριας ανέτρεψε τον Σακκόγλου με τον διαιτητή κ.Γεωργιάδη να καταλογίζει την εσχάτη των ποινών. Ο Σακκόγλου ανέλαβε την εκτέλεση κι από τα έντεκα βήματα έγραψε το 1-3, πετυχαίνοντας ο ίδιος το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Σκορ ημιχρόνου 1-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα ήταν κυρίαρχη σ' όλες τις γραμμές, προσπαθώντας τουλάχιστον να πετύχει δύο τέρματα για να πάρει την ισοπαλία, κάτι το οποίο τελικά δεν κατάφερε. Οι γηπεδούχοι έχασαν απίστευτες ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Μάσκα, Πουμπουρίδη και Γιόφκα όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ σε 2-3, όταν στο 74' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πρωτόγερου, ο Μάσκας με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Στο 91' ο ΠΑΟΚ είχε και δεύτερο δοκάρι από σουτ του Στεργιανού. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΑΜΣ Νικόπολη, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο πλαστικό γήπεδο της Άνω Ηλιούπολης. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 16/1/2018 από την ΕΠΣΜ.

Το φύλλο αγώνος:
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Π.Α.Ο.Κ. ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ 2-3
ΣΚΟΡΕΡ: Παροτσίδης (24'), Σακκόγλου (27', 43' πεν.), Παπαδημητρίου (41'), Μάσκας (74')
ΔΟΚΑΡΙΑ: Σακκόγλου (33'), Στεργιανός (90+1')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Γεωργιάδης Α. (Ουζούνογλου - Παρθενίδης)
Δόξα Πενταλόφου: Ψάριας, Σαρίκης, Χωλετσίδης, Σκέμπης Κ., Μάσκας, Τσιφούτης, Πουμπουρίδης (86' Μενεξές), Σαραμουρλής, Παροτσίδης (53' Πρωτόγερος), Σκέμπης Ν., Σίμος (53' Γιόφκας).
Π.Α.Ο.Κ. Κυμίνων-Μαλγάρων: Σεϊφεδίνογλου, Μαρούκης, Καραγκιόζης (76' Τσακίρης), Βασιλείου Δ., Μπαξιβάνης, Μακρόπουλος, Παπαδημητρίου (84' Παπαϊωάννου), Τσεβρεντζής Α., Στεργιανός Π., Σακκόγλου, Ισμαήλ (76' Βλάντι).

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (13η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Π.Α.Ο.Κ. ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/1/2018, ΩΡΑ 11:00 Π.Μ., ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΟ 2018 ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΔΡΑ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. ΚΥΜΙΝΩΝ-ΜΑΛΓΑΡΩΝ. Ο ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ-ΜΑΛΓΑΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΤΟ 2005 ΕΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΔΥΟ ΧΩΡΙΩΝ, ΤΩΝ ΚΥΜΙΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ. Η ΔΟΞΑ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΚΑΘΩΣ ΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ-ΚΥΠΕΛΛΟ) ΑΝ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΗΝ ΔΥΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΙΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ Β' ΚΑΙ ΤΗΝ Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α1' ΕΠΣΜ ΤΗΝ ΣΕΖΟΝ 2016-17, Η ΔΟΞΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΘΩΣ ΗΔΗ ΕΙΧΕ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΕΖΟΝ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΔΟΞΑ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΜΑΛΓΑΡΩΝ. ΣΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΩΡΑ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΘΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ-ΜΑΛΓΑΡΩΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 14-1-2018 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ., ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 13ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ, ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ.